Dzień Papieski 2011- koncert w Warszawie

30 września, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W niedzielę 9 października Kościół w Polsce obchodzi XI Dzień Papieski – w tym roku pod hasłem “Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. W Warszawie obchody  rozpoczną się Mszą Św. w Bazylice św. Krzyża. O godz. 15 przy Kościele św. Anny odbędzie się galowy koncert Dnia Papieskiego,  transmitowany przez Program 1 TVP o 17:45. Wystąpią m.in. Nico Fortarezza + chór dziecięcy “Angelo di Dio”, DePress, Sylwia Grzeszczak, 2 Tm 2,3,  Janusz Radek, Joanna Jabłczyńska / Artur Chamski  oraz Mietek Szcześniak. Serdecznie zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w obchodach! To pierwszy Dzień Papieski po beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczyście przebiega on również w parafiach polskich zagranicą m.in.: w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Kanadzie, Australii, Francji i Hiszpanii. Ale my zapraszamy Was na Plac Zamkowy w Warszawie!

Tego samego dnia o 18.00 w Dobrym Miejscu na ul.Dewajtis 3 na warszawskich Bielanach będzie można obejrzeć w ramach Dobrego Kina – film KRET. Bilety do nabycia w cenie 10 zł. w Sklepie Chrześcijańskie Granie. Więcej informacji można znaleźć na www.dobremiejsce.org

[youtube]Q_y07o35lVM[/youtube]

O koncercie Papieskim – za kmdm.pl:

Do udziału w koncercie zaproszono polskich artystów, reprezentujących zarówno młode pokolenie, jak i renomowane gwiazdy polskiej sceny. Gościem specjalnym będzie włoski artysta, Nico Forterezza („Angelo di Dio”). Solistom będzie towarzyszył chór Marty Radwan oraz zespół instrumentalny Tomasza Dziubka, kierownika muzycznego koncertu. Usłyszymy również kolejne pokolenie podhalańskiego zespołu Turliki i zespołu De Press, który przypomni słynne, zaśpiewane pod Wielką Krokwią życzenia dla Ojca Świętego „Co by Wam Pan Jezus błogosławił”. Najbardziej wzruszająco zapowiada się udział w koncercie… Jana Pawła II, który dzięki nowoczesnym technikom montażu, zaśpiewa razem z artystami.W koncercie wystąpią również: Joanna Jabłczyńska i Artur Chamski („Oto są baranki młode”), Sylwia Grzeszczak („Psalm 148”), Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus („Niechaj zstąpi Duch Twój”), Janusz Radek („Wypłyń na głębię”), Tomasz Budzyński („Słuchaj Izraelu”), Mieczysław Szcześniak („Pan jest Pasterzem moim”). Koncert, wyreżyserowany przez Konrada Smugę, poprowadzą Przemysław Babiarz i Beata Chmielowska-Olech.