NOWOŚĆ: Mate.O – Pieśni naszych Ojców już do kupienia!

NOWOŚĆ: Mate.O – Pieśni naszych Ojców już do kupienia!

31 maja, 2016 Wyłącz przez mateo

MATE.O_PNO_OKLADKA_FRONTJuż jest! Piąta solowa płyta w dyskografii Mate.O – „Pieśni Naszych Ojców” kupicie od dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl  .To zdecydowanie największy projekt płytowy jaki do tej pory artysta zainicjował. Wspólnie z zaproszonymi muzykami (m.in. Irek Głyk, Paweł BZIM Zarecki, Natalia Niemen) nagrali wspólnie ponad 70 minut muzyki, interpretując pieśni które powstawały na przestrzeni 1500 lat. Polecamy!

 

Płyta bowiem została zrealizowana z wielkim rozmachem. W nagraniach udział wzięło kilkunastu znakomitych, folkowych, jazzowych i rockowych muzyków, m.in. Natalia Niemen, Joachim Mencel (Ewa Bem, Jan Ptaszyn Wróblewski, Brad Terry) , Paweł BZIM Zarecki (Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, Pat Metheny, Natalia Niemen), Kasia Gacek-Duda (Królestwo Beskidu), Mirek Stępień (Budka Suflera) czy Irek Głyk (SBB, Bernard Maseli). Oprócz instrumentalistów na płycie wspólnie zaśpiewały dwa poznańskie dziecięce chóry gospel, chór Gospel Joy oraz górale z Beskidu Żywieckiego – Monika Wałach z synami. Muzycy nagrali wspólnie ponad 70 minut muzyki, interpretując pieśni które powstawały na przestrzeni 1500 lat.

 

Kup już dzisiaj “Pieśni naszych Ojców” i inne płyty Mate.O >>>

 

Za brzmienie albumu odpowiedzialny jest sam Mate.O (współproducent) oraz Mirek Stępień (producent płyty). Do zmiksowania płyty Mate.O zaprosił wybitnego realizatora dźwięku, zdobywcę nagrody Grammy za realizację dźwięku – Voytka Kochanka.

 

”Wybrałem pieśni, które pamiętam z dzieciństwa oraz te, które odkrywałem dzięki wertowaniu starych śpiewników. Sięganie do nich jest dla mnie ożywianiem tradycji jako skarbca duchowego i kulturowego dziedzictwa, które w teraźniejszości możemy pomnażać i udzielać kolejnym pokoleniom. Wśród wybranych na ten album pieśni, są również trzy śpiewane stricte w polskiej tradycji (Zamojszczyzna, Beskid Żywiecki i Śląski) oraz  średniowieczne (VI i VI wiek).  Do tekstu jednej z pieśni Jana Kochanowskiego ( Czego chcesz od nasz Panie) napisałem również nową muzykę inspirowaną muzyką ludową. Od wieków, dzięki tym pieśniom ludzie się spotykali, przybliżali do Boga i siebie nawzajem. Ich wspólny śpiew był międzypokoleniowym i wspólnym doświadczeniem”. – o nowej płycie pisze Mate.O

 

Płyta ukazała się pod naszym patronatem.