Antonina Krzysztoń CZEKAJ -płyta już w sprzedaży!

22 października, 2013 Wyłącz przez m.guzek

antonina-krzyszton-czekaj-cover-okladkaNajnowszy album CZEKAJ – Antoniny Krzysztoń od dzisiaj do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl i codziennie od wtorku do piątku w sklepie Chrześcijańskie Granie przy Dewajtis 3 w lesie bielańskim w Warszawie.

 

Płyta „Czekaj” zawiera znane piosenki artystki, jednak w ograniczonej do minimum aranżacji – na albumie usłyszymy wyłącznie Antoninę Krzysztoń w akompaniamencie własnej gitary. Nie jest to jednak zwyczajne akustyczne nagranie. W wielu utworach słychać wyraźnie dźwięki ulicy, co dodaje wydawnictwu autentyzmu, a także pozwala odnieść wrażenie, że słuchamy artystki śpiewającej tuż obok nas…

 

Na krążku znajduje się piętnaście pięknych melodii z mądrymi i niezwykle osobistymi tekstami Antoniny Krzysztoń. Jej piosenki, mimo iż dokładnie określone światopoglądowo trafiają do ludzi o różnych przekonaniach. Raczej stara się szukać tego co nas łączy i nie oceniać, raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach.

 

Płytę CZEKAJ – Antoniny Krzysztoń  kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

O albumie „Czekaj” mówi:  „Ucieszyłabym się, gdyby ta płyta przyniosła Wam trochę spokoju, nadziei i ciepła… Dla mnie była niespodziewanym doświadczeniem”.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VmlXatqscjg[/youtube]

 

Antonina Krzysztoń – zadebiutowała w latach osiemdziesiątych, występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach z piosenką literacką  (m.in. FAMA, Zamkowe Spotkania „Śpiewajmy Poezję”, Festiwal Piosenki Aktorskiej w Krakowie), związana była również kabaretem „Pod Egidą”. Poza własnymi tekstami opracowywała też wiersze Zbigniewa Herberta i piosenki czeskiego barda Karela Kryla. Współpracowała przy projektach artystów takich jak: Michał Lorenc, Mietek Szcześniak, Leszek Możdżer, Marcin Pośpieszalski, Zbigniew Wegehaupt, Wojciech Waglewski, Krzysztof Knittel…