Warszawa: Koncert na Dzień Papieski 2015 już za kilka dni!

Warszawa: Koncert na Dzień Papieski 2015 już za kilka dni!

7 października, 2015 Wyłącz przez m.guzek

dzień papieski 2015Jan Paweł II – Patron Rodziny. Pod takim hasłem 11 października obchodzić będziemy jubileuszowy – XV Dzień Papieski. W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana będzie zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W Warszawie odbędzie się koncert na placu przed Kościołem św. Anny. – czytamy za serwisem www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

 

Głównym punktem obchodów XV Dnia Papieskiego będzie Koncert Galowy, który o godzinie 16.00 rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim św. Anny w Warszawie. Wystąpią m.in. José Feliciano, siostry Steczkowskie, rodzina Karpiel-Bułecka z kapelą góralską oraz rodzina Cugowskich. Koncertowi towarzyszył będzie Apel Modlitewny w intencji polskich rodzin, prowadzony przez zespół muzyczny stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Tylko Ty”.

 

Program obchodów lokalnych – czytaj więcej >>

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl

 

 

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób, nazywanych często „Żywym Pomnikiem” św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych a także już ponad 1000 studentów z 60 uczelni, także zagranicznych.  Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen – minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa.

 

Tysiące podopiecznych Fundacji, w tym absolwentów, wchodzących już w dorosłe samodzielne życie, przyznaje, że wartość programu stypendialnego Fundacji stanowi nie tylko pomoc finansowa, ale przede wszystkim możliwość nawiązania wspaniałych relacji z ludźmi z całej Polski, podczas corocznych wakacyjnych obozów integracyjno-formacyjnych, organizowanych w największych Polskich miastach. Za otrzymane dobro stypendyści próbują odwdzięczyć się, pomagając na co dzień jako wolontariusze w hospicjach, domach opieki czy świetlicach dla dzieci.

 

 

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o nr. 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001.

 

Za: www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl / Dzielo.pl