Warszawa: Dzień Papieski 2012 – program

12 października, 2012 Wyłącz przez m.guzek

14 października w całej Polsce odbędzie się XII Dzień Papieski.W tym roku hasłem dnia będzie: JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY. Centralne wydarzenia upamiętniające osobę Jana Pawła II odbędą się w Warszawie. Obchody rozpoczną się od Mszy Św. o godzinie 9.00 w Bazylice św. Krzyża w Warszawie, celebrowanej przez J.E. Abpa Tadeusza Gocłowskiego. Uroczysta Msza Święta odbędzie się również w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godzinie 10.30. Transmisja z Mszy rozpocznie się już o 10:15 w programie 1 TVP.

 

Galowy koncert Dnia Papieskiego rozpocznie się o 16:00 na placu Zamkowym. Wystąpią między innymi: zespół BRACIA, Dzieci z Brodą, Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski, Trebunie Tutki, Bracia Steczkowscy, zespół „Pectus” oraz Paddy Kelly z The Kelly Family. Koncert transmitowany będzie przez Program 1 TVP o godz. 15.50.

 

Po koncercie (około godz. 16.50) odbędzie się przygotowany przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Apel Miasta Warszawy. Wieczorem w kościele akademickim św. Anny w Warszawie odprawiona zostanie Msza Święta inaugurująca rok akademicki 2012/2013, na którą przybędą Rektorzy wyższych uczelni warszawskich.O 20.00 w Archikatedrze św. Jana w Warszawie odbędzie się specjalny koncert w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja przygotowała multimedialną ogólnopolską kampanię społeczną promującą XII Dzień Papieski. Celem kampanii jest promocja Dnia Papieskiego Jan Paweł II – Papież Rodziny oraz zbiórki pieniędzy na rzecz programu stypendialnego dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży ze wsi i małych miejscowości, prowadzonego przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zEe8dalbdUU[/youtube]

 

Kampanii towarzyszyć będzie akcja SMS-owa. W dniach od 15 września do 31 października wysyłając SMS o treści „Pomoc” pod numer 7250 (koszt 2,46 zł z VAT)