Certyfikaty dla salek muzycznych przyznane!!!

Certyfikaty dla salek muzycznych przyznane!!!

22 września, 2015 Wyłącz przez m.guzek

konferencja_grajmy_ostorda_fot Mateusz Stolarski (15)

 

Po raz pierwszy Fundacja “Chrześcijańskie Granie” przyznała certyfikaty dla salek muzycznych. Dyplomami zostały uhonorowane sala prób przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Ostródy oraz “Music is for everyone” z Białegostoku.Impreza miała miejsce 19 września podczas I konferencji “Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii” w ramach targów Sacrum Arena. Czy przyznanie certyfikatów zmieni scenę muzykę chrześcijańską w Polsce? O tym przekonamy się już za kilka lat.

 

 

“Uroczystość przyznania certyfikatów może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju i promocji salek w muzycznych w Polsce. Przyznanie certyfikatów – jak mówią organizatorzy – ma nie tylko nagrodzić pracę chórów czy zespołów muzycznych, ale również zmotywować je do dalszej pracy. Jako fundacja “Chrześcijańskie Granie” chcielibyśmy stworzyć modę na salki muzyczne w naszym kraju. – mówi Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania.

konferencja_grajmy_ostorda_fot Mateusz Stolarski (13)

 

Wizja salek muzycznych jest prosta. Aby takie miejsce mogło powstać w każdej parafii jest potrzebna przede wszystkim dobra wola ludzi oraz pragnienie, które daje Pan Bóg. Do takich wniosków doszli uczestnicy spotkania, które odbyło się w Ostródzie. W trakcie konferencji poza wspólną modlitwą i przyznaniem certyfikatów, goście podzielili się swoim doświadczeniem, ale przede wszystkim świadectwem. Rola salek muzycznych w ewangelizacji młodych i dzieci w ewangelizacji jest ogromna. W Polsce jest około 10000 parafii, w których mogłaby powstać choć jedna taka salka.

 

 

Gośćmi pierwszej konferencji byli: ks. Piotr Podolak – organizator warsztatów muzycznych, Ewelina Batruch – odpowiedzialna za salkę muzyczną w Białymstoku, Joanna Jaskółowska z chóru parafialnego w Ostródzie oraz dyrektor muzyczny Radia Profeto Grzegorz Kasjaniuk. Spotkanie poprowadził Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania, a muzycznie uświetnił Chór Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Ostródy.

 

 

Patronem medialnym wydarzenia było Radio Profeto oraz Profeto.pl

 

 

konferencja_grajmy_ostorda_fot Mateusz Stolarski (14)

Organizatorem pierwszej konferencji była fundacja “Chrześcijańskie Granie”. Wspieraj działania Chrześcijańskiego Grania. Poza konferencją i akcją Grajmy Chrześcijańskie Grania, fundacja organizuje Koncert Debiuty (jeden z najciekawszych festiwali dla najlepszych debiutujących zespołów) oraz Festiwal Chrześcijańskie Granie (promuje i nagradza to co najnowsze na scenie muzyki chrześcijańskiej). Wydarzenia są organizowane pro bono, dzięki wsparciu sponsorów oraz dobrowolnych wpłat.

 

 

Dołącz do nas i buduj Chrześcijańskie Granie! Wpłać 20, 50, 100 lub … na Fundację “CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”, Dewajtis 3, 01-815 Warszawa, nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909