Wakacje 2015 – Strefa Młodych Serc 2015

Wakacje 2015 – Strefa Młodych Serc 2015

24 czerwca, 2015 Wyłącz przez m.guzek

SMS2015 PLAKAT DRUK„Moda na… Czystość!!!” – tak brzmi hasło tegorocznej Strefy Młodych Serc, która na stałe zadomowiła się w Okulicach przy Sanktuarium Matki Bożej. Cały program spotkania zbudowany jest wokół słów: „błogosławienie czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” które papież Franciszek wyznaczył jako tegoroczny kierunek przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Patronem medialnym wydarzenia jest www.chrzescijanskiegranie.pl – sklep i serwis z muzyką chrześcijańską.

 

Strefa Młodych Serc to przestrzeń pozytywnej energii wyrażająca się we wspólnych tańcach, integracyjnej zabawie, rozmowach, spotkaniach oraz koncertach muzyki Chrześcijańskiej. Będziecie mieli okazję spotkać się z ks. Jakubem Bartczakiem, który prowadzi wielką misję ewangelizacyjną wyrażającą się poprzez rap. Mocne energetyczne brzmienia gitarowe to zespół POROZUMIENIE. Ogromną dawkę modlitewnej refleksji w duchu Uwielbienia zaproponuje nam zespół EXODUS 15, zaś dla wszystkich fanów muzyki reggae zagra zespół MALEO REGGAE ROCKERS. Muzyczną oprawą całego spotkania będzie zajmował się zespół KEREM.

 

“Drodzy Młodzi Przyjaciele! W czasie tegorocznego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach od 22 do 25 lipca br. będziecie mieli okazję poznać ludzi, którzy pomogą wam zrozumieć na czym polega sens cnoty CZYSTOŚCI. Świadectwa i konferencje zaproszonych gości będą doskonałą wskazówką co zrobić, aby mieć CZYSTE SERCE. Swoim świadectwem i wieloma doświadczeniami podzieli się Anna Golędzinowska. Autorka książek: „Ocalona z piekła” oraz „Z ciemności do światła”. Jako młoda osoba wyjechała do Włoch, by tam szukać szczęścia w świecie show biznesu. Przekonała się jednak, że prawdziwe szczęście może dać tylko Bóg, zaś jedyną prawdziwą modą jest MODA NA… Czystość. Sposób na Czystość ma również ks. Maciej Kucharzyk MS. Jako organizator Międzynarodowych Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu, doskonale zna problemy młodych. Ma za sobą doświadczenia ewangelizacji na polach Woodstocku. Konferencje wygłosi również ks. Piotr Pawlukiewicz – duszpasterz młodzieży i rekolekcjonista. Kaznodzieja w kościele św. Anny w Warszawie. Znany między innymi z projektu: „Seks, poezja czy rzemiosło…” – informują organizatorzy.

 

 

Niestety świat mediów często przedstawia cnotę Czystości w błędny sposób ukrywając jej prawdziwy sens, dlatego o wpływie mediów opowie Tomasz Terlikowski – dziennikarz i publicysta portalu Fronda.pl. Nie może zabraknąć również doświadczenia duszpasterskiego pracy z młodzieżą przy parafii. Spotkanie rozpocznie konferencja ks. Krzysztofa Czecha. To kapłan diecezji tarnowskiej, przed laty asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji tarnowskiej. Obecnie rekolekcjonista oraz proboszcz w Piwnicznej Zdroju. Kapłan wiecznie młody duchem.

 

Program spotkania i informacje również na www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl