Hosanna Festival 2015 – znamy pełny program

Hosanna Festival 2015 – znamy pełny program

19 sierpnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Hosanna FestiwalW dniach 28 – 30 sierpnia 2015 już po raz 22 w Siedlcach odbędzie się  Hosanna Festival 2015. Jak co roku, poza występami gwiazd, odbędzie się konkurs wśród młodych wykonawców. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca. Na deskach siedleckiego amfiteatru występowały takie gwiazdy jak: Mate.O, TGD, Raz Dwa Trzy, FPS, StronaB, Porozumienie i wielu innych.  W tym roku gwiazdą będą Siewcy Lednicy. Wstęp wolny.

 

Festiwal rozpocznie tradycyjnie Eucharystia w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert zespołu Wschód. Jest on częścią grupy ewangelizacyjnej „Dobry Skład”. Grana przez nich muzyka rockowa z elementami rapu została dostrzeżona podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu. Zespół Wschód zajął I miejsce.

 
Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Matula – również zwycięzców I nagrody Hosanna Festiwal 2014. To właśnie oni – dzieci Matki Bożej Saletyńskiej, bo tak o sobie mówią członkowie zespołu pomogą nam przeżyć sobotnie uwielbienie.

 
Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom. Wieczór uświetni koncert Siewców Lednicy.

 
Tymczasem, gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – loteria fantowa, w której każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje  jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

 

PEŁNY PROGRAM HOSANNA FESTIVAL 2015:

 

PIĄTEK- 28 sierpnia 2015 roku

18.00- Eucharystia

Koncert zespołu WSCHÓD

 

SOBOTA- 29 sierpnia 2015 /Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce/

10.00 – 15.00 Próby akustyczne uczestników i gwiazdy wieczoru

16.00 –  Przegląd konkursowy

Koncert zespołu MATULA  /obrady jury.

 

NIEDZIELA, 30 sierpnia 2015 / Amfiteatr Siedlecki, ul. Wiszniewskiego 1, Siedlce/

10.00  Eucharystia / kościół św. Stanisława, ul. Floriańska 3/

11.30  Próby akustyczne /Amfiteatr Siedlecki/

15.00  Przegląd zespołów pielgrzymkowych

18.00  Koncert Laureatów

– Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Gwiazda wieczoru: SIEWCY LEDNICY

 

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z 21. Hosanna Festival.

 

Hosanna Festival 2015 - plakatFestiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

 

Wszystkie informacje znajdziecie na www.hosannafestival.pl. Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w ostatni weekend wakacji! Chrześcijańskie Granie oraz www.koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl objęły patronatem całe wydarzenie.