Niedzielne Bajeczki: AEOUIY czyli przygoda w krainie samogłosek

11 września, 2012 Wyłącz przez m.guzek

16 września o 12.30 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce (www.dobremiejsce.org) po wakacyjnej przerwie powracają Niedzielne Bajeczki.Tym razem przedstawienie dla dzieci przygotowali aktorzy Teatru K3.Wstęp na bajeczki jest bezpłatny (za okazaniem wejściówki*). Zapraszamy do Dobrego Miejsca przy Dewajtis 3 (wejście B). Chrześcijańskie Granie wspiera medialnie wydarzenie!

 

 

Propozycje prostych ćwiczeń wykorzystywanych w spektaklu, mogą potem znaleźć się w repertuarze codziennych ćwiczeń dziecka.Ćwiczenia wykorzystywane w spektaklu mogą być również bazą do ćwiczeń aparatu artykulacyjnego jako przygotowanie języka, warg itp. do prawidłowej pracy zarówno przy tworzeniu samogłosek jak i spółgłosek.

 

W spektaklu głównym bohaterem jest Stworek, sympatyczne stworzenie, z którym nikt nie może dojść do porozumienia. Niestety to co Stworek mówi jest zupełnie niezrozumiałe. Okazuje się, że pogubił gdzieś wszystkie samogłoski. Aktorzy postanawiają pomóc Stworkowi i zabierają go w podróż do krainy samogłosek.

 

Oczywiście nie samego, ale razem z dziećmi, które są aktywnymi uczestnikami przedstawienia. Wraz z dziećmi, pilnie ćwicząc gimnastykę języka, Stworek poznaje i uczy się kolejnych samogłosek. Nie jest to jednak sprawa łatwa i czasem musi się sporo natrudzić zanim nauczy się mówić poprawnie.

 

* Bezpłatne wejściówki dostępne od 10.09.12r. w Dobrym Miejscu ul. Dewajtis 3 WEJŚCIE A w godz.7-20 7 dni w tygodniu; oraz w “Księgarni na Miodowej” ul.Miodowa 17/19 po-pt godz. 9-18 sob 9-15