Franciszek – pokaz specjalny w Dobrym Miejscu

Franciszek – pokaz specjalny w Dobrym Miejscu

17 września, 2014 Wyłącz przez m.guzek

franciszek filmZ okazji festynu rodzinnego „Dzień św.Franciszka i Lasu Bielańskiego” w Dobrym Miejscu przy ul.Dewajtis 3 odbędzie się unikatowy film “Franciszek” tyt.org. Francesco. Wprowadzenie do filmu poprowadzi gość specjalny.5 października 2014 (niedziela), godz. 18:00, wstęp wolny – zbiórka dobrowolnych datków na modernizację sprzętu AV Auli im.bł.J.Popiełuszki.Więcej na www.dobremiejsce.org. Patronem medialnym jest serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Niekonwencjonalny film o życiu świętego Franciszka z Asyżu, który opowiada o życiu średniowiecznego mistyka i założyciela zakonu braci mniejszych. Z jednej strony przedstawia portret jednego z najbardziej heroicznych świętych, a z drugiej “zwykłego” świeckiego człowieka z bagażem ziemskich wad i zalet.

 

Włosko-niemiecki film religijny w reżyserii Liliany Cavani z głównymi rolami Mickey’a Rourke’a i Heleny Bonham Carter. Autorami scenariusza są Roberta Mazzoni i Liliana Cavani, oryginalną muzykę skomponował Vangelis.Obraz został zaprezentowany na XLII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1989.W roku 1995, w stulecie narodzin kina, obraz Cavani znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne..

 

DOBRE MIEJSCE wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

 

czas trwania: 2 godz. 37min

 

Produkcja: Włochy, RFN rok 1989
Reżyseria Liliana Cavani
Scenariusz Roberta Mazzoni; Liliana Cavani
Artykuł na stronie Dobrego Miejsca:

Zwiastun na kanale You Tube Dobrego Miejsca: