Koncert Uwielbienia w Opolu pełen mocy! (relacja)

Koncert Uwielbienia w Opolu pełen mocy! (relacja)

20 czerwca, 2014 Wyłącz przez mateo

_DSC0510Po wczorajszym 5 Koncercie Uwielbienia 2014, Opole będzie nam się kojarzyło z dobrymi spotkaniami ze wspaniałymi ludźmi, biskupem prawdziwie dla ludzi oraz radosnym uwielbieniem kilkutysięcznego tłumu. Wszystko to w otoczeniu osiedlowego blokowiska. Duch św. w Boże Ciało wypełnił Opole.

 

19 czerwca 2014 w wielu miejscach Polski odbyły się koncerty uwielbienia Boga za dar Eucharystii. Ponieważ jeszcze nie umiemy się dwoić  i roić musieliśmy dokonać wyboru – gdzie jechać? Wybraliśmy Opole i… nie żałujemy.

 

 

Piąta już edycja koncertu zebrała w parku kilka tysięcy ludzi – młodych i starych. Można było wyczuć rodzinną atmosferę całego spotkania. W tym roku organizatorzy (Duszpasterstwo Resurrexit z Opola, Radio DOXA, Odnowa w Duchu Św. oraz zespół Przecinek) postanowili podzielić się z uczestnikami darmowymi płytami. Znalazły się na nich utwory z poprzednich koncertów.

 

 

_DSC0152A jak odebraliśmy tegoroczny koncert? Można napisać krótko – byliśmy we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Powstał nawet taki termin jak “niedosyt pełny” – to znaczy, że chcielibyśmy jeszcze więcej takiego uwielbienia, ale mamy przekonanie, że było tyle ile trzeba. Taki dobry niedosyt, który sprawia, że chce się wrócić za rok.

 

_DSC0327W warstwie muzycznej zespół Przecinek, Bartek Jaskot, chór Corpus Christi i soliści zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze – nad całością czuwał Piotr Kotas, dyrektor muzyczny Uwielbienia. Usłyszeliśmy kilka bardziej tradycyjnych utworów oraz trochę nowocześniejszych. Po pierwszej części spotkania nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

 

Wydaje się, że całe te spotkanie miało odpowiednie proporcje. Była muzyka, ale i modlitwa. Radosne uwielbienie, a także adoracja na klęczkach. A nad całością, mam przekonanie, unosił się Duch Święty.

 

Koncert był transmitowany na żywo przez kanał YouTube oraz radio DOXA.

Zapraszamy do obejrzenia całego koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=nuK9wLWwmKc

 

ms/fot. ms