Koncert Uwielbienia w Opolu po raz piąty

Koncert Uwielbienia w Opolu po raz piąty

3 czerwca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

Plakat v1-bigOpolskie Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit, diecezjalne Radio DOXA 107,9 FM oraz diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym już po raz piąty zapraszają w wieczór Uroczystości Bożego Ciała (19 czerwca 2014) na Koncert Uwielbienia do Opola. Koncert odbędzie się tradycyjnie na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu (osiedle A.K., ul. Stefana Grota – Roweckiego), a rozpocznie się o godz. 19.30.Tegoroczny koncert po raz pierwszy będzie transmitowany na antenie Radia DOXA 107,9 FM, a także w internecie.Patronat nad wydarzeniem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Podobnie jak w latach ubiegłych na scenie Koncertu wystąpi raciborski zespół Przecinek, któremu towarzyszyć będzie oktet smyczkowy pod batutą Piotra Kotasa, a także zaprzyjaźnieni muzycy. Muzykom towarzyszyć będą soliści, młodzi wokaliści, na co dzień zaangażowani w posługę Uwielbienia w ramach różnych muzycznych projektów. Wystąpią: Monika Fita (zespół Przecinek), Agata Seidel, Anna Humeniuk (zespół Piąty Wyraz), Magda Hołyk (zespół Piąty Wyraz), a także Bartek Jaskot (pochodzący z Mielca wokalista, lider uwielbienia) i Mirosław Kopyto (pochodzący z Lublińca muzyk i wokalista, laureat Szansy na Sukces, występował także na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Kukla Band, obecnie prowadzi Opolskie Studio Piosenki).

 

 

Do wspólnej modlitwy został zaproszony także chór Corpus Christi, który tworzą pochodzący z terenu całej diecezji opolskiej (i nie tylko) uczestnicy Warsztatów Uwielbienia, które po raz trzeci odbywały się w Duszpasterstwie Akademickim Resurrexit. Prowadzeniem Warsztatów i przygotowaniem chóru zajęli się tegoroczni absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku edukacja muzyczna, prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych i muzyka kościelna: Anna Szczędzina, Sara Pradella oraz Arkadiusz Wiertelak.

 

Sieć wielbienia
“Jako organizatorzy nie kryjemy, że opolski Koncert Uwielbienia powstał z inspiracji rzeszowskim koncertem Jednego Serca Jednego Ducha. To wielkie dzieło, powstałe z inicjatywy pana Jana Budziaszka (perkusisty zespołu Skaldowie), które od ponad dziesięciu lat gromadzi w ten wieczór tysiące ludzi uwielbiających Pana Jezusa obecnego wśród nas. Rzeszów był pierwszy, ale z czasem także w wielu innych miastach Polski w ten wieczór gromadzą się ludzie by uwielbiać Pana Boga. Dziś podobne koncerty odbywają się m.in.: w Lublinie, Włocławku, Gdańsku, Lublińcu, Warszawie. To prawdziwa Sieć Wielbienia, która otacza modlitwą całą Polskę. W tym roku zaczęła rodzić się inicjatywa Sieci Wielbienia. Jej celem jest, na ile to możliwe, w jakimś stopniu zacząć działać razem, wspólnie promować to wielkie dzieło modlitwy i uwielbienia Pana Jezusa. Na razie to zalążki inicjatywy, ale mamy nadzieję, że będzie się ona z roku na rok rozwijać.” – informują organizatorzy koncertu.
Modlitwa za młode pokolenie
Koncert Uwielbienia w Opolu od samego początku łączy się w diecezji  z modlitwą za młode pokolenie. Tydzień w tydzień, w wielu parafiach diecezji gromadzą się ludzie, modląc się w intencji ludzi młodych. Wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę, prosząc o potrzebne dary w ich wchodzeniu w dorosłe życie. Koncert Uwielbienia jest świętem także tych wszystkich osób.
Owoce Koncertu
“O duchowych owocach Koncertu Uwielbienia i dzieła modlitwy za młode pokolenie trudno mówić. Ufamy, że Bóg wysłuchuje naszej modlitwy i cieszy się z tego dzieła. Dla nas, organizatorów widocznym wymiarem tego Bożego błogosławieństwa są ludzie, którzy przyjeżdżają na Koncert z wielu parafii naszej diecezji. Są nimi także liczni dobroczyńcy, bez których pomocy materialnej to wydarzenie po ludzku nie miałoby szans zaistnienia. ” – tak wydarzenie podsumowują organizatorzy.

 

Namacalnymi owocami opolskich Koncertów Uwielbienia są wydawnictwa płytowe: Płyta DVD (KU 2011), Płyta Podnieście głowy, nabierzcie Ducha (2012), Płyta Odrodzeni (2013), które rozeszły się w nakładzie 2000 – 3000 egzemplarzy. Na stronie Koncertu Uwielbienia (www.koncertuwielbienia.pl), w zakładce Multimedia, można obejrzeć również reportaże dokumentujące kolejne koncerty, jak również teledysk do jednej z piosenek z ubiegłorocznego Koncertu.

 

 

Ty jesteś Bogiem Mym