Ostróda uwielbiała z radością

Ostróda uwielbiała z radością

23 czerwca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

gospel rainW niedzielę 22 czerwca po raz drugi w Ostródzie odbył się koncert Uwielbienia “by świat usłyszał”. Tegoroczna impreza podobnie jak rok wcześniej zgromadziła w miejskim amfiteatrze około 2 tysiące osób. Zmienna pogoda nie zraziła fanów dobrej muzyki. Chłodny amfiteatr rozgrzewał Gospel Rain z Lublina wraz z chórem 80 osób biorących udział w warsztatach prowadzonych przez zespół. Poza dobrą muzyką publiczność wysłuchała nagranych świadectw m.in. aktora Jerzego Zelnika i polityka Jana Dziedziczaka. O swoim nawróceniu i drodze wiary opowiedział Radosław Pazura, który również prowadził koncert. Podczas wydarzenia nie zabrakło stoiska Chrześcijańskiego Grania. Nasz sklep i serwis objął patronat medialny nad wydarzeniem.

 

 

dzieci ostródaKoncert “by świat usłyszał” jest jednym z ważnych wydarzeń uwielbieniowych w kraju, które odbywają się w tym czasie w wielu miejscach Polski. Na naszej stronie pisaliśmy o licznych koncertach organizowanych w Boże Ciało oraz oktawie święta. Przekonuję się coraz bardziej, że siłą takich koncertów nie są znane zespoły. Lokalne chóry i schole nie tylko gromadzą publikę, na którą składa się rodzina, sąsiedzi czy znajomi. Moc tkwi w naturalności i radości, jaką mają młodzi wykonawcy.

 

Tak właśnie było w Ostródzie. Krótki występ dzieci, które wzięły udział w warsztatach zapamiętam na bardzo długo. Nie tylko zachwycała wspomniana radość, ale i spontaniczność. Warto podkreślić, że najlepszą publiką pod sceną również były … dzieci. Od najmłodszych  dorośli mogą dużo się nauczyć. W 100 % jestem przekonany o tym, kto najpiękniej uwielbia Pana Boga …

 

amfiteatrZa organizację koncertu “by świat usłyszał” odpowiadało również młode pokolenie. Wśród organizatorów i wolontariuszy znajdowała się grupa młodzieży . W tym momencie potwierdzają się słowa św. Jana Pawła II, o tym, że przyszłość należy do młodych.

 

Tegoroczne wydarzenie prawdopodobnie nie będzie ostatnim. W planach jest stworzenie jeszcze większej imprezy, a nawet festiwalu – czego jak najbardziej życzymy!

 

Tekst:M.Guzek

Zdjęcia: K.Guzek