Boże Ciało 2014 – Solne uwielbienie 19 czerwca w Wieliczce

Boże Ciało 2014 – Solne uwielbienie 19 czerwca w Wieliczce

22 maja, 2014 Wyłącz przez mateo

solne_uwielbienie_bannerW Boże Ciało – 19 czerwca 2014 odbędzie się w Polsce wiele koncertów uwielbienia Boga. Z roku na rok coraz więcej. Jednym z nich będzie Solne Uwielbienie w Wieliczce – jedyny taki koncert w Małopolsce. Poza ponad 40-osobowym chórem wystąpi Monika Kuszyńska oraz gość specjalny – Arturo Mari.

 

Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą, organizowaną po raz pierwszy w województwie Małopolskim. Pomysłodawcą koncertu jest franciszkanin o. Mariusz Tabor OFM, a głównym organizatorem Urząd Gminy Wieliczka. Wydarzenie odbędzie się na nowoczesnym stadionie, zlokalizowanym przy drodze dojazdowej do centrum miasta Wieliczka.

 

Koncert będzie okazją do zatrzymania się nad tym, co ważne w życiu każdego człowieka i podziękowania za wszelkie otrzymane dary. Organizatorzy chcą w czerwcowy wieczór zgromadzić mieszkańców Wieliczki, Krakowa i okolic na wspólnym śpiewie i modlitwie uwielbienia. Centralnym punktem wydarzenia będzie koncert uwielbienia, który rozpocznie się o godzinie 20:30. Wówczas na scenie pojawi się zespół PDF.

 

Zapraszamy też na wydarzenie na facebooku, gdzie będziemy umieszczać na bieżąco informacje o koncertach uwielbienia w całej Polsce – BOŻE CIAŁO 2014 – KONCERTU UWIELBIENIA W POLCE

 

Muzykom towarzyszyć będą przyjaciele wywodzący się z krakowskich chórów gospel i powołany specjalnie na tę okoliczność chór. Koncert ubogaci występ Moniki Kuszyńskiej. Gościem specjalnym będzie osobisty fotograf świętego Jana Pawła II, Arturo Mari. Podczas koncertu zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i utwory z nurtu gospel i worship. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie zespołu PDF oraz reprezentanci Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

 

Solne uwielbienie jest wydarzeniem towarzyszącym diecezjalnym przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wierni z całej archidiecezji krakowskiej, niezależnie od wieku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kardynał Stanisław Dziwisz oraz biskup Damian Muskus.

solneuwielbienie_bannerwaski

Więcej info znajdziecie na: www.solneuwielbienie.pl

za: mat.org/chg