Koncert Debiuty 2014 za nami! Bogu niech będą te dźwięki!

3 marca, 2014 Wyłącz przez mateo
debiuty_2014_fot-Marcin_Królak (3)

fot. Marcin Królak / Dobre Miejsce

Debiuty 2014 za nami. Czwarta edycja Festiwalu zakończyła się zwycięstwem uwielbieniowego zespołu “Mocni w Wierze” z Olsztyna. Radość i pasja grania zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność zgromadzoną w stołecznym Dobrym Miejscu.

 

Jak podkreślił Marcin Jakimowicz z Gościa Niedzielnego – juror Koncertu Debiuty 2014: “jeśli dzisiaj po usłyszeniu wszystkich zespołów, które wystąpiły, moje serce byłoby skłonne do uwielbienia Boga, to Mocni w wierze był zespołem, który poruszył moje serce”.

 

Podczas festiwalu zaprezentowały się wschodzące na chrześcijańskiej scenie zespoły: 33, Albo i Nie, Mocni w Wierze, Acoustic Praise oraz gwiazda festiwalu  – Kanaan. Debiuty 2014 poprowadzili Łukasz Sośniak z magazynu GospelBox oraz raper Tomasz “Hiob” Karenko – ambasador Koncertu.

 

Wieczór rozpoczął się o 17.00, występem młodej wokalistki Marty Ławskiej (znanej m.in. z programu X-factor) oraz modlitwą o pokój na Ukrainie, RCA oraz Wenezueli. Ponad 300 osób szczelnie wypełniło salę koncertową Dobrego Miejsca Przez prawie pięć godzin mogliśmy słuchać najciekawszych brzmień “chrześcijańskiego grania”. Na scenie pojawili się goście specjalni – laureatki poprzednich koncertów: Klaudia Grabek ze StronyB (Debiut 2012) oraz Magda Frączek (Debiut 2011, wraz z zespołem Love Story). Wokalistki opowiedziały o tym, jak zwycięstwo wpłynęło na karierę ich zespołów. Debiuty 2014 poprzedziła Eucharystia sprawowana w Kościele Pokamedulskim, na którym zespoły i organizatorzy modlili się w intencji Koncertu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół 33.

 

Debiuty w tym roku, to nie tylko wysoki poziom zespołów, ale także medialny charakter imprezy. Po raz pierwszy Koncert transmitowała telewizja internetowa Dobre Media oraz pięć rozgłośni radiowych (RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Warszawa, Radio Nadzieja i Radio eR). Studio radiowe było prowadzone przez ks. Piotra Osińskiego z Radia RDN.

 

Po raz pierwszy podczas Debiutów zostały wręczone nagrody Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2014. I miejsce otrzymał zespół Candoris z parafii św. Zofii Barat w Warszawie. Laureat konkursu miał także okazję wykonać jeden utwór na scenie Dobrego Miejsca.

 

Koncert Debiuty 2014 nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie sponsorów, parafii oraz ludzi dobrej woli. Prawie cały budżet koncertu składał się z dobrowolnych darowizn, co pokazuje, że można wspólnymi siłami stworzyć dobre, ciekawe i zmieniające rzeczywistość wydarzenie.

 

Organizatorami Debiutów były: Sklep i serwis muzyczny www.chrzescijanskiegranie.pl, Dobre Miejsce oraz Fundacja Salvatti.pl.

 

debiuty_2014_fot-Marcin_Królak (1)

fot. Marcin Królak / Dobre Miejsce