Debiut 2013: Kuba Kanaan!!!

16 kwietnia, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Debiuty 2013 za nami. Dzięki Bogu i dzięki ludziom! Wiemy już kto zwyciężył! Zarówno nagroda publiczności, jak i jury, powędrowała do Kuby Kornackiego wraz z Kanaanem. Gratulujemy! W trakcie koncertu odbyła się premiera płyty DEBIUTY vol.1, którą można już zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Sala w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach zapełniła się – może nie po brzegi, ale w pełni. Z kilkuminutowym opóźnieniem na scenie pojawił się Łukasz Sośniak z gospelbox.pl, który prowadził dla nas całe wydarzenie. Była modlitwa za naszą koleżankę  śp. Magdę Lachowską, a potem słów kilka o patronce. O Monice Brzozie usłyszeliśmy z krótkiego dokumentu, który wyświetlony został zanim na scenie pojawił się pierwszy zespół konkursowy.

 

Niełatwa rola ta przypadła w udziale Kubie Kornackiemu z Kanaanem. I trzeba przyznać, że na scenie zaprezentowali się bardzo dobrze, co doceniło jury. I publiczność też. Co okazało się na końcu – oto nasz Debiut 2013!

 

Nie mniej ciekawie wypadł Hiob, choć styl południowo – wschodni był zupełnie inny. Chwycił publiczność i jury przez pełne autentycznego przekazu nawijki. Choć momenty wokalizowane też były naprawdę dobre.

 

Ostatnie zaprezentowało się Twoje Niebo i faktycznie odkryło przed nami skrawek nieba. Wieloosobowa ekipa z Przemyśla porwała nas zarówno do tańca w latynoskich rytmach, jak i skłaniała do modlitwy w psalmach. Było więc różnorodnie i pięknie wokalowo.

 

Na koniec, tak jak należy – zagrała nasza gwiazda – StronaB. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji nie zawiedli. Było dobre rockowe granie. I chyba nawet cięższe niż w zeszłym roku. Mieliśmy też okazję posłuchać nowych kompozycji. Szkoda tylko, że zdaniem wielu, grali za krótko.

Za: www.koncertdebiuty.pl