Patronat: nowa płyta New Life M. – “Światło Życie”

31 stycznia, 2013 Wyłącz przez m.guzek

23 lutego ukaże się na rynku wyjątkowy album „Światło Życie”. Krążek będzie zawierał 12 utworów – Piosenek Roku Ruchu Światło-Życie w opracowaniu zespołu New Life’m – jednego z prekursorów polskiej muzyki chrześcijańskiej.Patronat nad albumem objął sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

To właśnie ze zbioru tych utworów New Life’m wybrał 12 piosenek, które znajdą się na płycie „Światło Życie”. Wśród nich będą m.in. „Serce wielkie nam daj”, „Przyjdź Duchu Święty”, „Nadzieja”, „Miłość”, nie zabraknie także pieśni „Zwiastunom z gór” – ulubionej piosenki Jana Pawła II – wielkiego orędownika Ruchu Światło-Życie. Producentami muzycznymi płyty są Joachim Mencel i Marcin Pospieszalski – znani kompozytorzy, producenci, a przede wszystkim współtwórcy New Life’m. Na płycie usłyszymy zespół New Life’m w składzie: Agnieszka Musiał /śpiew/, Robert Cudzich /gitara/, Piotr Jankowski /perkusja/, Marcin Pospieszalski /bas, skrzypce/, Joachim Mencel /fortepian, Rhodes/, a także gościnnie Sławomir Kosiński /gitara/ oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie i Chór Joyful Voice.

 


Płyta ma charakter wspólnotowej modlitwy śpiewem. Wszystkie piosenki wykonywane są jednym głosem, co sprawia, iż towarzyszące zespołowi chóry poprzez prostotę wykonania zapraszają słuchających do wspólnego śpiewu – modlitwy.Pomysł na realizację tego niecodziennego projektu powstał we wrześniu 2011 roku podczas I warsztatów muzycznych z New Life’m, które miały miejsce w Europejskim Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu. To właśnie tam pierwszy  raz o płycie z Piosenkami Roku rozmawiali x.Henryk Bolczyk i Andrzej Dubiel – pomysłodawcy albumu „Światło Życie.”

 

Wielu z nas, nawet jeśli nie uczestniczyło w formacji Ruchu Światło-Życie, dobrze wie jak wielką rolę w życiu Kościoła w Polsce odegrała i nadal odgrywa wspólnota powszechnie nazywana Oazą. Dzieło zapoczątkowane przez x. Franciszka Blachnickiego trwa nieprzerwanie od 1954 roku i ciągle się rozwija. Niemalże od 40 lat całorocznej formacji, pracy w grupach, małych wspólnotach towarzyszy Piosenka Roku.
Wydawcą i dystrybutorem płyty jest Bonart Management przy współpracy z Stowarzyszeniem Diakonia Ruchu Światło-Życie.