Jednego Serca Jednego Ducha 2012 – premiera 16 października!

12 października, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200 artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni – tak przedstawiają się liczby największego wydarzenia muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Niebawem w sprzedaży pojawi się wyjątkowy album Jednego Serca Jednego Ducha 2012.Patronat nad płytą objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

16 października do sklepów trafi album z koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. Będzie to wyjątkowa płyta, albowiem zarejestrowana podczas jubileuszowej edycji tego wydarzenia, które od 10 lat w uroczystość Bożego Ciała gromadzi w Rzeszowie bardzo liczną publiczność. Tegoroczny album będzie miał unikatowy charakter, ponieważ znajdzie się w nim zarówno płyta CD i DVD. Ponadto bazą będzie piękny album bogaty w fantastyczne zdjęcia i świadectwa osób, które od lat współtworzą to wydarzenie.

 

[youtube]http://youtu.be/bz89wGefEZE[/youtube]

 

 

 

Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, od 1965r. perkusista zespołu Skaldowie z Krakowa. Grał on m.in. z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, a także z Marylą Rodowicz i z grupą “Pod Budą”. Jest autorem “Dzienniczka Perkusisty”. W części IV jeden rozdział poświęcił koncertowi “Jednego Serca Jednego Ducha” z 2003r. Jan Budziaszek mówi: „(…)Do współpracy zaprosiłem najlepszy dzisiaj w Polsce zespół chrześcijański New Life Music. Marcin Pospieszalski – basista, a zarazem jeden z najwybitniejszych aranżerów – napisał aranżacje na orkiestrę symfoniczną i chóry. Zgłosiła się ponad setka śpiewających studentów. Filharmoników rzeszowskich chętnych zagrać zgłosiło się więcej niż potrzebowaliśmy. (…)” To trwa do tej pory, co więcej liczba artystów z roku na rok wzrasta.

 

W tym roku solowe partie śpiewali:Lidka Pospieszalska, Viola Brzezińska, Beata Bednarz, Natalia Wilk, Poldek Twarodwski, Maciej Ścibor, Iga Kowalska. Orkiestrą dyrygował Hubert Kowalski, a chórem Lidia Pospieszalska oraz Tamara Kasprzyk – Przybysz!

 

Płyta Jednego Serca Jednego Ducha 2012 to zbiór 23 utworów w wyjątkowych aranżacjach, a przede wszystkim zapis modlitwy jaką jest koncert odbywający się w Boże Ciało w Rzeszowie.

 

Więcej informacji na www.jednegoserca.pl