Misterium 2011 – 16 kwietnia w Warszawie

3 kwietnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się  Misterium Męki Pańskiej, które  od 1998 roku odbywało się na poznańskiej Cytadeli.W ostatnich latach w widowisku uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób.Misterium 2011 odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową 16 kwietnia, o godz.20.00 na Torze Treningowym Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie.Inscenizację poprzedzi Msza św.o godz.17.30, która zostanie odprawiona w parafii pw .św.Maksymiliana Kolbego przy ulicy Rzymowskiego 35 niedaleko Toru Treningowego, skąd uczestnicy wspólnie udadzą się na to niezwykłe widowisko.

Tegoroczne Misterium 2011wpisuje się w ogólnopolskie przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II. Poprzez niezwykłą inscenizację, wyjątkowe przeżycie artystyczne i duchowe męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa pozwoli przygotować się na święta Wielkiej Nocy 2011 a także beatyfikację Jana Pawła II, przypadającą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

[youtube]jWOmUe9hMYc[/youtube]

Mapa z dojazdami i parkingami pojawi się w ciągu kilku dni. Autobusy przyjeżdżające na Misterium będą mogły parkować na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu – wjazd od ul.Puławskiej 266.

Przewozy Regionalne uruchamiają specjalną promocję na dojazd swoimi pociągami na Misterium do Warszawy. Trasę w pierwsza stronę należy opłacić, powrót jest gratisowy. Aby skorzystać z bezpłatnej drogi powrotnej, należy przybić pieczątkę na bilecie kolejowym po zakończeniu widowiska, w specjalnych namiotach ustawionych na Torze.

Nabór statystów do Tłumu aktorów towarzyszących Jezusowi od wejścia do Jerozolimy po ukrzyżowanie , pod adresem:  obsada@misterium.eu Chętnych zapraszamy do kontaktu.Na wszelkie pytania można uzyskać odpowiedź pod mailem:  info@misterium.eu lub tel. 519 311 013.

Za:www.misterium.eu