Patronat:4. Muzyczne Spotkania u Błogosławionej Karoliny w Zabawie

8 grudnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W Zabawie, leżącej przy trasie z Żabna do Szczurowej, istnieje Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Co miesiąc odbywają się muzyczne spotkania transmitowane przez RDN Małopolska.Najbliżesz odbędzie się 10 grudnia o 16.30 . Spotkanie prowadzi Bartek Jaskot, natomiast gościem będzie zespół Chwalców Pana.Ksiądz Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium w Zabawie, w muzycznym projekcie dostrzega spełnienie misji jaką przed laty próbowała realizować Błogosławiona Karolina. – Spotkania muzyczne mają służyć temu co Karolina sama chciała uczynić, ale nie miała możliwości. Ona pod gruszą gromadziła dzieci, by wydobyć z nich piękno, by uczyć ich piękna. Spotkanie w stodole to przeniesienie Jej pragnienia we współczesne czasy. Pragnieniem Karoliny jest przygarnięcie do siebie ludzi, których Pan Bóg obdarzył licznymi talentami i którzy chcą się nimi dzielić. Ciągle odkrywamy Błogosławioną Karolinę, ciągle jest Ona źródłem inspiracji dla ludzi, którzy się z Nią spotykają. To właśnie po Jej urodzinach obchodzonych w stodole 31 lipca, zrodził się ten projekt muzyczny – komentuje.

Organizatorami spotkań u Karoliny są: Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Tarnowskiej oraz Bartek Jaskot. Spotkania muzyczne mają odbywać się zawsze w drugą sobotę miesiąca. Na trzy pierwsze koncerty przyjeżdżało ponad 100 osób. Koncerty transmitowane są na żywo w stacjach radiowych RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Podczas czwartego spotkania zagra zespół CHWALCY PANA!

Zespół Chwalcy Pana powstał z natchnienia Ducha Św., gdy grupa znajomych i nieznajomych postanowiła spotkać się przy bożonarodzeniowej szopce w 2008 roku, aby starym zwyczajem pokolędować. –  Duch Św. zaprowadził nas na Jamną, do dominikańskiego ośrodka akademickiego, w którym zostaliśmy   „ zaadoptowani” duchowo przez o.Andrzeja, gospodarza tamtego miejsca. On też nadał nam nazwę – Chwalcy Pana. To już jakieś trzy lata naszej posługi na Jamnej. W tym czasie zespół przeżył rozłam, z jego pierwotnego składu zostały cztery osoby, ale widocznie taki był Boży plan, bo to co działo się później, jaki ogrom łaski na nas spadł możemy tylko wyśpiewać. W ubiegłym roku dołączyła do zespołu grupa Szkoły Nowej Ewangelizacji, która oprócz swych zamiłowań muzycznych wnosi do wspólnoty wielki dar modlitwy i uwielbienia. Wraz z nimi „pojawił” się ks.Piotr Adamczyk, który skutecznie motywuje nas do działania – piszą o swoim zespole jego członkowie.
Dzisiaj Chwalcy Pana to dzieło Boże, którego zadaniem jest pomagać ludziom w modlitwie, służyć modlitwą uwielbienia, służyć kapłanom w różnych zadaniach ewangelizacyjnych (w czasie Mszy św., rekolekcji, itp.).  – Wierzymy, że współczesny świat potrzebuje świadectwa wiary ludzi świeckich, by Kościół mógł realizować dzieła Boże. Dlatego wytrwale idziemy tą drogą – przekazują Chwalcy.

Koncert CHWALCÓW PANA w Zabawie odbędzie się 10 grudnia o 16:30 w sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie. Patronat medialny: RDN Małopolska, Muzyka dla Ducha, Portal hej.mielec.pl, Chrześcijańskie Granie, GospelBox. Prowadzenie: Bartek Jaskot

 

Za:www.hej.mielec.pl/kultura2/koncerty/art253,zespol-chwalcy-pana-zagra-podczas-4-muzycznego-spotkania-u-blogoslawionej-karoliny.html