Polecamy:www.epielgrzymka.pl – serwis z wirtualną mapą pielgrzymek

5 sierpnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Serwis społecznościowy e-Pielgrzymka.pl to szansa na zachowanie wspólnych przeżyć, wspomnień i pielgrzymkowych przyjaźni. Teraz to także okazja do dzielenia się intencjami modlitewnymi.

 

– W serwisie e-Pielgrzymka pojawiła się w tym roku możliwość dzielenia się intencjami, które wszyscy – nie tylko pielgrzymi – noszą w sercu – informuje Krzysztof Piądłowski, odpowiedzialny za projekt pielgrzymkowy w „Opoce”. Własną intencję można opublikować na stronie www.epielgrzymka.pl, wysyłając SMS na numer 661 004 224 (należy wpisać kod INT i dalej po spacji treść intencji). Odwiedzający serwis epielgrzymka.pl będą mogli zadeklarować swoją chęć modlitwy w poszczególnych intencjach, klikając przycisk “Modlę się!” znajdujący się na stronie. Intencje zgłoszone od 2 do 11 sierpnia zostaną także „omodlone” przez pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Zostaną one przekazane pielgrzymom z Krakowa, którzy będą się modlić w powierzonych przez Internautów sprawach przed Mszą św. i w czasie różańca.

Fundacja „Opoka” oraz sieć Plus co roku wprowadzają też nowe udogodnienia w Wirtualnej Mapie Pielgrzymek. – Dzięki zastosowaniu nowej technologii przy tworzeniu Wirtualnej Mapy Pielgrzymek została ona rozwinięta o znaczniki wskazujące: noclegi, postoje, miejsca celebracji Mszy św. oraz miejsca niebezpieczne na trasach – mówi Krzysztof Piądłowski. E-pielgrzymi w tegorocznej edycji mają także możliwość „wirtualnego zwiedzania”. Na mapie zostały naniesione parafie oraz panoramy sferyczne „360 stopni” zabytków sakralnych znajdujących się na trasie danych pielgrzymek, udostępnione przez twórców tego typu fotografii.

 

Dodatkowo, każdy serwis internetowy może umieścić teraz Wirtualną Mapę u siebie – wyświetlając wszystkie namierzane lub tylko wybraną pielgrzymkę, np. tę, która odwiedzi po trasie daną parafię.

 

Tradycyjnie pątnicy będą dzielić się przemyśleniami i fotografiami z trasy. 26 sierpnia rozpocznie się głosowanie internautów na najciekawsze zdjęcie w MMS-owej galerii. Autor zdjęcia z największą ilością głosów wyjedzie do Rzymu i zwiedzi bliskie papieżowi Benedyktowi XVI sanktuarium maryjne w Altoetting. Nagrodę tę ufundowało Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS.

 

Akcja pielgrzymkowa Opoki i Plusa to udana próba połączenia nowoczesności i tradycji w drodze na Jasną Górę. Serwis dostępny jest nie tylko w sezonie pielgrzymkowym. Przez cały rok można tu czytać „medytacje w 160 znakach” – przygotowane przez ks. Zbigniewa Kapłańskiego komentarze do Ewangelii, mieszczące się w jednym SMS-ie.

 

ps,kp/opoka