Opoka:Okiem pielgrzyma. Relacja na żywo z beatyfikacji

29 kwietnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Już od piątku 29 maja na stronach katolickiego portalu Opoka będzie można śledzić mikroblogową relację z pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II. Wirtualni pielgrzymi mogą poznać przeżycia tych, którzy uczestniczą w rzymskich uroczystościach.

Liczbę polskich uczestników watykańskich uroczystości określa się na ok. 80 tys. osób, setki tysięcy uczczą ją w kraju, a miliony będą oglądać w telewizji. Dla tych, którzy chcą ją śledzić przez Internet z perspektywy uczestników pielgrzymki Opoka zaproponowała nietypową formułę – prowadzony na żywo mikroblog.

Dwie korespondentki Opoki wezmą udział w rzymskich uroczystościach. Relacje będą przekazywać przez… telefon komórkowy. Automatyczna publikacja materiałów na stronie internetowej odbywa się dzięki usłudze MultiInfo, udostępnionej przez partnera technologicznego Fundacji „Opoka” – operatora komórkowego Plus. Wiadomości będą zawierać teksty, zdjęcia i dźwięki.

Portal opoka.org.pl wykorzystuje technologię mikroblogową już od 2007 roku w serwisie Pieszych Pielgrzymów na Jasną Górę – epielgrzymka.pl; w ten sposób umieszczane są także codziennie krótkie rozważania do Ewangelii ks. Zbigniewa Kapłańskiego.

Wyjazd korespondentów Opoki z jedną z grup pielgrzymkowych umożliwiło Biuro Podróży Krakturs z Krakowa.

PS/KP Opoka