Koncertuje na całym świecie. W niedzielę zagra GIAMPAOLO DI ROSA

Koncertuje na całym świecie. W niedzielę zagra GIAMPAOLO DI ROSA

17 sierpnia, 2023 0 przez m.guzek
“W najbliższą niedzielę podczas XXX Festiwalu Organy Archikatedry usłyszymy wybitnego wirtuoza oraz multiinstrumentalistę z Włoch. GIAMPAOLO DI ROSA jest obdarzony fenomenalną techniką i wielką muzykalnością. Artysta jest wszechstronnie wykształcony – posiada aż siedem dyplomów akademickich. Jego talent doceniła publiczność na całym świecie. Koncertuje w  Europie, Bliskim Wschodzie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i w Azji.” – zapowiada koncert,  Przemysław Kapituła, dyrektor festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY. 
“W programie warszawskiego koncertu usłyszymy wspaniałą “fantazję chromatyczną i Fugę d-moll” Jana Sebastiana Bacha, “Cantabile” Cesara Francka, “Preludium und Fuge über das Thema B-A-C-H” Ferenca Liszta, a na koniec “Improwizację” autorską Giampolo Di Rosy.” – dodaje Kapituła.
Koncerty festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY odbywają się każdego roku przez trzy letnie miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień) w kolejne niedziele o godz. 16.00 w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska).

 

Kalendarz Koncertów:

20.08 – Giampaolo Di Rosa (Włochy)
27.08 – Stefan Kagl (Niemcy)
03.09 – Arturo Barba (Hiszpania)
10.09 – Stanisław Maryjewski (Polska)
17.09 – Ennio Cominetti (Włochy)

 

GIAMPAOLO DI ROSA (Włochy) – organista, pianista, klawesynista, kompozytor, improwizator, muzykolog, pedagog. W repertuarze artysty znajdują się kompozycje wszystkich epok, a wśród nich wszystkie kompozycje organowe J.P. Sweelincka, J.S. Bacha, C. Francka, F. Liszta i O. Messiaena. Dokonał licznych nagrań muzycznych, wydał szereg prac naukowych, jako docent prowadzi międzynarodowe kursy muzyczne. Od lutego 2014 roku jest organistą w katedrze w León, Hiszpania, a od 2015 organistą katedry w Vila Real i Braganca w Portugalii. W Rzymie jest organistą i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalii. W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Republiki Portugalskiej Najwyższym Orderem.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY” zaliczany jest do najpoważniejszych warszawskich festiwali i najważniejszych festiwali organowych w Europie. Powstał w 1994 r. z inicjatywy polskiego organisty Przemysława Kapituły, który jest kierownikiem artystycznym festiwalu.

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na: www.kapitula.org

 

„Włoski festiwal symfoniczny” w Warszawie! | Chrześcijańskie Granie (chrzescijanskiegranie.pl)