„Włoski festiwal symfoniczny” w Warszawie!

„Włoski festiwal symfoniczny” w Warszawie!

9 sierpnia, 2023 0 przez m.guzek

“W ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ORGANY ARCHIKATEDRY po raz pierwszy w Warszawie zagra znakomity muzyk Tommaso Mazzoletti z Włoch. W programie „Włoskiego festiwalu symfonicznego” usłyszymy kompozycje: Marco Enrico Bossiego, Vincenzo Petrali oraz Pietro Alessandro Yon. Zapowiada się piękny koncert już w najbliższą niedzielę w Archikatedrze św. Jana w Warszawie. – zaprasza Przemysław Kapituła, dyrektor Festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY. 

 

“Tommaso Mazzoletti koncertuje od wielu lat w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych. Wygrywa szereg konkursów i festiwali wśród nich znajduje się m.in. Premio Nazionale delle Arti w Rzymie.” – dodaje Kapituła.

PROGRAM FESTIWALU: 

Marco Enrico Bossi (1861-1925)
Entrée Pontificale op. 104
Ave Maria op. 104
Redemption op. 104
Vincenzo Petrali (1830-1889)
Andante
Sonata per l’Offertorio
Marco Enrico Bossi (1861-1925)
Stunde der Weihe op. 132
Stunde der Freude op. 132
Pietro Alessandro Yon (1886-1943)
Adagio Triste z „Sonata Cromatica”
Rapsodia italiana

TOMMASO MAZZOLETTI  jest organistą koncertowym oraz dyrektorem artystycznym. Urodził się w Novarze, początkowo studiował grę na fortepianie, zanim odkrył w wieku 12 lat swoje prawdziwe powołanie do gry na organach. Studiował w rodzinnym mieście oraz w Cuneo, Genevie i Lozannie. Po dekadzie pracy jako organista w opactwie San Nazzaro w Sesia i katedrze Vercelli w 2016 roku muzyk wygrał konkurs na stanowisko organisty w kościołach Gland i Vich w kantonie Vaud. W kościele św. Pawła Pawła w Gland nadzorował budowę nowych organów Brondino-Vegezzi-Bossi według własnego projektu. Nagrał szereg płyt CD: Virtuoso Organ Music wydane przez IMD, Danse Macabre we współpracy z Ismez, zestaw 5 płyt CD „Pietro Alessandro Yon: the complete organ music works” wydany przez Brilliant oraz „Duo les Brumes, muzyka na organy i flet”.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY” zaliczany jest do najpoważniejszych warszawskich festiwali i najważniejszych festiwali organowych w Europie. Powstał w 1994 r. z inicjatywy polskiego organisty Przemysława Kapituły, który jest kierownikiem artystycznym festiwalu.

 

Kalendarz Koncertów:

13.08 – Tommaso Mazzoletti (Szwajcaria/Włochy)
20.08 – Giampaolo Di Rosa (Włochy)
27.08 – Stefan Kagl (Niemcy)
03.09 – Arturo Barba (Hiszpania)
10.09 – Stanisław Maryjewski (Polska)
17.09 – Ennio Cominetti (Włochy)

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na: www.kapitula.org

więcej: Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY 2023 rusza 2 lipca 2023! (chrzescijanskiegranie.pl)