Dwa Narody Jeden Duch – polsko-ukraiński koncert charytatywny dla potrzebujących rodzin

Dwa Narody Jeden Duch – polsko-ukraiński koncert charytatywny dla potrzebujących rodzin

20 kwietnia, 2022 0 przez m.guzek

Już 22 kwietnia w Czeladzi, odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny z udziałem artystów z Polski oraz Ukrainy. Przyświeca im jeden cel – zgromadzenie funduszy oraz zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki którym ukraińskie rodziny będą mogły budować na nowo bezpieczną codzienność.

 

Szukasz dobrej muzyki – wejdź www.chrzescijanskiegranie.pl

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Muza Dei, które aktywnie działa na rzecz promowania wartości chrześcijańskich oraz krzewienia silnych więzi rodzinnych. Stowarzyszenie od lat współpracuje z muzykami i artystami, tworząc wyjątkową atmosferę podczas wielu wydarzeń o tematyce chrześcijańskiej. Jednym z nich jest Strefa Chwały Festiwal, odbywający się w Starym Sączu, którego misją jest jednoczenie ludzi z kraju i zagranicy, poszukujących ewangelizacji i duchowych przeżyć.

 

Pomysł na organizację koncertu charytatywnego był odpowiedzią na cierpienie niewinnych ludzi, a także ich trudną sytuacje ekonomiczną, jak i społeczną. Dla organizatorów wydarzenia, niesienie pomocy oraz okazywanie wsparcia dla narodu ukraińskiego jest misją, którą chcą realizować przez wzgląd na dotychczasowe, wieloletnie doświadczenie i przyjaźń z ukraińskimi artystami. Koncert „Dwa Narody Jeden Duch” to wydarzenie muzyczne połączone z modlitwą o pokój oraz świadectwo wspólnoty i siły obu narodów. Nazwa eventu ma szczególne znaczenie, ponieważ pod tym hasłem artyści z zespołu NEW LIFE’m – będący gośćmi wydarzenia – w latach 2005-2008 przemierzali Ukrainę, grając koncerty oraz prowadząc warsztaty dla uzdolnionej młodzieży. Podczas trasy towarzyszył im również ukraiński zespół Kana Band – będący współtwórcą i organizatorem chrześcijańskich kongresów w Ukrainie.

 

Wieloletnia współpraca i wzajemny szacunek, budzi poczucie powinności wobec potrzebujących braci i sióstr. Jak opowiada jeden z członków zespołu NEW LIFE’m, Marcin Pospieszalski – Nawiązaliśmy przyjaźnie z wieloma młodymi ludźmi, współpracując przy wielu muzycznych projektach. Podczas tego wyjątkowego koncertu, pragniemy wspólnie modlić się o pokój dźwiękami naszych pieśni. Będziemy razem śpiewać, po Polsku i Ukraińsku, dokładnie tak samo jak przed laty w Ukrainie – kontynuuje – wierzymy, że modlitwa może zmienić bieg historii, skruszyć serca oprawców, dać nadzieję i siłę Ducha.

 

Tym razem oba zespoły wraz z innymi artystami m.in. Agnieszką Cudzich, spotkają się 22 kwietnia w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi, by o godz. 18.30 rozpocząć muzyczno-duchową podróż i zachęcić wszystkich zebranych do wspólnej modlitwy oraz pomocy finansowej dla ukraińskich rodzin. Całość zebranych środków będzie przekazana na wsparcie medyczne i gastronomiczne zarówno dla osób, które zostały w kraju objętym wojną, jaki i tych, które przybyły do Polski w poszukiwaniu lepszego życia i bezpieczeństwa.

 

 

Wszystkie osoby pragnące wesprzeć zbiórkę charytatywną, mogą skorzystać z możliwości wpłat online na stowarzyszenie Muza Dei w tytule wpisując: “Darowizna na cele statutowe – Dwa narody jeden Duch” Na numer rachunku 22 1160 2202 0000 0003 8106 054.

 

Więcej informacji na temat zbiórki na stronie www.muzadei.pl/dwanarodyjedenduch

 

Dobierz odpowiedni fotelik – wejdź na www.fotelik.info