Najnowsza płyta Marcina Wargockiego pt. “Do głębi” już w maju 2022

Najnowsza płyta Marcina Wargockiego pt. “Do głębi” już w maju 2022

13 kwietnia, 2022 0 przez mateo

Właśnie poznaliśmy okładkę albumu „Do głębi” i jednocześnie datę jego premiery – 21 maja 2022 roku. Dotychczas mogliśmy usłyszeć trzy single z płyty, która zapowiada się bardzo obiecująco. Marcin Wargocki pozostaje wierny swojej stylistyce wprost z Krainy Łagodności, ale z płyty na płytę wzbogaca brzmienie o nowe instrumenty.

Koncert premierowy odbędzie się 21 maja 2022 o godz. 18.00 w MOK w Józefowie k/Otwocka . Projekt okładki przygotował Krzyś Koszewski, który projektował okładki Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnau, Pod Budą czy też Mietka Szcześniaka.

“Do głębi” to już trzecia płyta Marcina Wargockiego. Artysta ponownie zabiera nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. W sposób nieplanowany krążek wpisuje się idealnie w niedawne wydarzenia i skłania do refleksji nad naszym życiem.

Co ważne – Marcin wprowadza nas „do głębi” naszych serc i dusz z perspektywy osoby wierzącej. Może stąd bierze się odwaga i pełna nadziei ufność we wszystkich utworach, które usłyszymy na płycie?

Na krążku znajduje się 14 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Marcinowi towarzyszą muzycy znani z poprzedniej płyty „Nie wątp” (2019): Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond ) oraz Anna Bojas (skrzypce, chórki), a także gościnnie Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa). Wszyscy oni wzbogacają niewątpliwie brzmienie piosenek, podnosząc całą płytę na wyższy poziom.

Pierwszy singiel „Myślę o dniu” znalazł się na pierwszym miejscu „Listy z Mocą.

Wydawcą płyty jest Edycja św. Pawła. Co ciekawe ukaże się ona jednocześnie na płycie CD i vinylu oraz będzie dostępna w serwisach streamingowych.

Patronat honorowy na płytą objął Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, a patronami medialnymi: Radio Fiat, Radio Warszawa, Radio Doxa, Radio Niepokalanów, Tygodnik Idziemy, Aleteia.pl, Chrześcijańskie Granie.

Teledysk do singla “Czuwać”: