Autor muzyki do filmu „Pasja”: modlę się o wielki koncert

Autor muzyki do filmu „Pasja”: modlę się o wielki koncert

5 kwietnia, 2022 0 przez m.guzek

“Modlę się o wielki koncert i modlę się za Polskę, gdy witacie uchodźców z Ukrainy.”- napisał hollywoodzki kompozytor John Debney do organizatorów koncertu, który już 10 kwietnia odbędzie się w katowickim Spodku. Oratorium PASJA po raz pierwszy w Polsce wykona Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

 

Autor muzyki do filmu Pasja wyraża radość z pomocy, jaką Polacy niosą mieszkańcom Ukrainy: “świat jest wdzięczny za Waszą hojność i miłość.” – czytamy w liście Johna Debneya.

 

Katowicki koncert poza Johnem Debneyem wspiera również wielu ludzi kultury i sztuki. Wśród ambasadorów wydarzenia znaleźli się m.in. Marcin Kwaśny, Jakub Kuncer, Artur Bocheński oraz Edyta Golec – wokalistka zespołu Golec uOrkiestra.

 

W ramach “Wielkiego koncertu dla pokoju” będzie można pomóc rodzinom przebywającym we wspólnocie św. Tymoteusza w Gubinie.

 

“Koncert to nie tylko okazja do wyrażenia poparcia na rzecz pokoju i solidarności z narodem ukraińskim, ale także niezwykła możliwość rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia. Będzie to jedno z największych muzycznych wydarzeń ukazujących ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa. Zapowiada się niezwykłe przeżycie duchowe. – mówi Michał Guzek, rzecznik koncertu.

 

Oratorium będzie można zobaczyć jednocześnie w katowickim Spodku i w bezpośredniej transmisji ONLINE na stronie fabrykakoncertow.com.pl nadawanej w technologii dźwięku przestrzennego już 10 kwietnia o 19.00. Dźwięk przestrzenny dostępny z użyciem słuchawek.

 

„Pasja” to dramat filmowy z 2004 roku w reżyserii Mela Gibsona. Obraz odtwarza dwanaście godzin w życiu Jezusa poprzedzających jego ukrzyżowanie. Film otrzymał 3 nominacje do Oscara w kategoriach najlepsze zdjęcia, najlepsza charakteryzacja i najlepsza muzyka.

 

LIVE – KATOWICE – 10.04.2022r.

KUP BILET (Bilety24)

KUP BILET (Kup Bilecik)

ONLINE – 10.04.2022r.

Fabrykakoncertow.com.pl

BILETY GRUPOWE – SPECJALNA OFERTA:

Kontakt tel.: 726 726 083
Bilety grupowe: bilety@betlejemwpolsce.pl


 

Wielki koncert dla pokoju – muzyka z filmu Pasja! (chrzescijanskiegranie.pl)