Lauren Daigle YOU SAY – przebojem muzyki chrześcijańskiej w USA w 2020!

Lauren Daigle YOU SAY – przebojem muzyki chrześcijańskiej w USA w 2020!

1 grudnia, 2020 0 przez m.guzek

Lauren Daigle, jej głos wielokrotnie porównywany jest do brytyjskiej piosenkarki Adele triumfuje na amerykańskich listach przebojów. Utwór YOU SAY ma ponad 185 milionów wyświetleń na YOUTUBE. Jej trzy albumy zostały nagrodzone najważniejszymi nagrodami muzyki w Stanach Zjednoczonych m.in. Dove, Grammy. Ostatnio po raz czwarty odebrała nagrodę American Music Awards w kategorii “ulubionego artysty- współczesnej inspiracji” – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Lauren Daigle, to dzisiaj numer 1 w Stanach Zjednoczonych w kategorii muzyka chrześcijańska. Prawdopodobnie zapisze się w historii muzyki z dobrym przesłaniem obok takich wykonawców jak Hillsong, Michael W. Smith, Kirk Franklin, Amy Grant czy for KING & COUNTRY.

 

JAK WYGLĄDA SYTUACJA W POLSCE?

 

W Polsce utwory Małego TGD, GGduo, Boże Granie czy Tau w Polsce w ostatnim roku cieszyło się największym powodzeniem. Ich teledyski obejrzało kilkaset tysięcy a nawet kilka milionów osób. Wśród nowości popularnością cieszą się albumy: s. Janiny – Zajmij się mną oraz Opowieść o miłości Bożego Grania. Dobrze rokuje wydana kilka tygodni temu płyta BEU – JEZU, JA. Z płyt wydanych w 2019 w ostatnim roku największą sprzedaż osiągnęła składanka Chrześcijańskie Granie 2019 oraz “ODMAWIAM” Magdy Anioł. 

 

Rok 2021 i końcówka 2020 z pewnością mogą należeć do długo wyczekiwanych płyt TGD czy Niemagotu. Jak będzie… przekonamy się już niebawem.