Zespół Lumen gwiazdą Festiwalu Gospel 2019 w Gniewie

Zespół Lumen gwiazdą Festiwalu Gospel 2019 w Gniewie

1 sierpnia, 2019 1 przez m.guzek

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie zaskoczy w tym roku różnorodnością wykonawców. Poza gośćmi z USA, nie zabraknie polskich gwiazd takich jak Anna Maria Jopek czy Ania Dąbrowska. Nurt muzyki chrześcijańskiej zaprezentuje m.in. zespół LUMEN. Formacja znana jest z popularnego POP ORATORIUM. Występ zespołu rozpocznie 23. Festiwal Muzyki Gospel już 16 sierpnia o 19.00.

 

Płyty zespołu Lumen kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

W Zespole Muzyki Sakralnej „Lumen” udziela się cała rodzina. Oprócz kompozytora, aranżera i dyrygenta Zbigniewa Małkowicza działają w nim także wokalistki: żona Marzena Małkowicz i córka Aleksandra Małkowicz-Figaj. Syn Michał Małkowicz jest perkusistą . Na gitarze basowej gra mąż Oli -Marcin Figaj a na gitarze akustycznej Paulina Wiśniewska-Małkowicz, żona Michała. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich jeszcze jedno: chcą grać dla Pana Boga.

 

Wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków: Łukaszem Chojnackim – basistą, Jarkiem Chmielewskim – gitarzystą, Marcinem Piekutem – saksofonistą, Piotrem Szulcem – perkusistą oraz Elą Hołowiak-Ziółek tworzą zespół, w którym pragnienie to realizują. Ponadto współpracują z wokalistami: Januszem Szromem, Markiem Bałatą, Jackiem Kotlarskim, Joanną Konieczną, Maciejem Ściborem, Julią Stolpe oraz z Dariuszem Tokarzewskim (członkiem grupy „Vox”).

 

Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” ma na swoim koncie cztery duże projekty : pop-oratorium„Miłosierdzie Boże” do słów św. Siostry Faustyny, „Psalmy Dawida” na bazie biblijnej „Księgi Psalmów” kantatę dla NMP „Przy Sercu Twoim” , pop-oratorium “Moja Miłość” również do słów św. Siostry Faustyny oraz projekt ewangelizacyjny dla młodzieży pt. „Błogosławieni czystego serca”, zrealizowany we współpracy z katolickim dwumiesięcznikiem „Miłujcie się”.

 

 

LUMEN koncertuje od 2003 i ma już w swoim dorobku setki koncertów w kraju i za granicą (USA-Chicago, Filharmonia -Roy Thomson Hall, w Toronto, Ukraina-Katedra Lwowska, Francja, Hiszpania- ŚDM Madryt 2011, Litwa-Wilno). Zespół znany jest z tego , że wykonuje własna muzykę opartą wyłącznie na tekstach religijnych, a w szczególności na słowach św. Siostry Faustyny, która pragnęła „o Niepojętym Miłosierdziu Bożym śpiewać na wieki przed wszystkim ludem”.

 

Ze względu na ewangelizację, muzyka Lumenu ma trafiać do szerokiego grona odbiorców, dlatego jest różnorodna i harmonijnie łączy odległe gatunki muzyczne. Widoczne jest to nie tylko w bogatej palecie brzmień, ale także w stylistyce poszczególnych utworów, która rozciąga się od popu, przez klasykę, gospel, aż po motywy orientalne.

 

Przy realizacji największych oratoryjnych koncertów współpracują z licznymi chórami oraz orkiestrami symfonicznymi np.: Filharmonią Kaliską, Zabrzańską, Koszalińską, Łomżyńską, Toronto Silver Symphony Orchestra, The Chicago International Orchestra, Orkiestrą Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej, Wileńską Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną,. Legnicką Orkiestrą Symfoniczną i innymi, a szczególnie z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Lumen wykonuje zarówno koncerty kameralne, w składzie kilkuosobowym jak i duże gdzie stanowi podwalinę dla partii chórów i orkiestr.