Boże Ciało 2016: XIV Koncert Chwały / MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

Boże Ciało 2016: XIV Koncert Chwały / MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

11 maja, 2016 Wyłącz przez m.guzek

koncert chwały

 

Tegoroczna edycja koncertu Chwały, zatytułowana jest „MIŁOSIERNI JAK OJCIEC” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 26 maja 2016.Wydarzenie nieprzerwanie przez trzynaście lat stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i osobistej relacji z Bogiem, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku.

 

“Będziemy po raz kolejny razem śpiewać, już za kilkanaście dni w czasie Koncertu Chwały, 26 maja w Lublinie… ale skoro to czas świętowania nowej płyty, a zwłaszcza jubileuszu 25-lecia Gospel Rain…”- czytamy na fanpage zespołu GR. Płytę Ogień została wydana pod patronatem www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii Koncertów Chwały chór i zespół Gospel Rain, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Od wielu lat do udziału w koncercie wziełu udział największe postacie sceny chrześcijańskiej w Polsce. Tym razem to Gospel Rain będzie jednak główną postacią tego koncertu. Nie mogło być inaczej, skoro właśnie w 2016 roku zespół ten obchodzić będzie 25-lecie swojej działalności, której źródło sięga historycznych Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w roku 1991.

 

Do udziału w tegorocznej edycji Koncertu Chwały zaprosiliśmy Przyjaciół, zarówno Gospel Rain jak i najbardziej rozpoznawalnych Gości Koncertu. Na scenie koncertu pojawią się miedzy innymi Olga Szomańska, Adam Krylik oraz Full Power Spirit. Koncert poprowadzą: Tomasz Zubilewicz oraz Mirosław „Miru” Kirczuk. Producentem muzycznym koncertu będzie Grzegorz Głuch, kompozytor, lider Gospel Rain, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek, które słuchaliśmy w czasie naszych koncertów.

 

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie & worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

 

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Koncert co roku gromadzi ok. 10 tysięcy osób.

 

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

 

 

Płyty zespołu Gospel Rain znajdziesz na www.chrzescijanskiegranie.pl