Festiwal i warsztaty muzyki gospel w Gniewie 2016 – znamy szczegóły!

Festiwal i warsztaty muzyki gospel w Gniewie 2016 – znamy szczegóły!

11 maja, 2016 Wyłącz przez m.guzek

gniew_gospel_chg (47)

W połowie sierpnia 2016 r.(od 10 do 15) Stowarzyszenie Gospel organizuje już XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2016. W tym roku na wydarzeniu zagrają m.in. Skaldowie, Gospel Rain, Ira, Lumen czy Debiut 2016 – zespół Muode Koty.Podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się jedne z największych warsztatów muzyki gospel w Polsce. Informacje i zapisy rozpoczęły się na stronie: www.gospel-festiwal.pl Patronem medialnym wydarzenia jest serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Warsztaty Gospel na Zamku w Gniewie dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w trakcie trwania festiwalu od 10 do 15 sierpnia 2016 r. Zajęcia poprowadzą: Wayne Ellington, Peter Steinving,Gabriela Gąsior i Piotr Pawlicki,a zagra zespół Holy Noiz. Koszt uczestnictwa to 160 zł (w tym 3 posiłki). Warsztaty zakończą się koncertem finałowy – 15 sierpnia na Wzgórzu Zamkowym.

 

 
PROGRAM FESTIWALU GOSPEL

 
12 sierpnia

The Willows Revival Singers,

Gospel Rain,

Maryla Rodowicz

 

13 sierpnia

Muode Koty

Pop-oratorium Miłosierdzie Boże,

Skaldowie,

BiGS – Black International Gospel Singers

 

14 sierpnia

Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge,

Anna Szarmach w programie Natalie Cole,

IRA

 

15 sierpnia

-chór dzieci

-chór młodzieży

Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra

 

 


Bez wątpliwości Festiwal Gospel, przez te wszystkie lata wypracował swoją markę, stając się jedną z wizytówek Pomorza oraz jedną  z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju. Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich „camp meeting” oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku  z różnych stron świata, np.  z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.