Dobre Miejsce: pokaz filmu „Salvo. Ocalony”

Dobre Miejsce: pokaz filmu „Salvo. Ocalony”

27 kwietnia, 2016 Wyłącz przez m.guzek

salvoJuż 7 maja o 18.00 spotkajmy się w Dobrym Miejscu na pokaz filmu SALVO. OCALONY. Bilety na film można już dzisiaj kupić w sklepie Chrześcijańskie Granie w cenie 15 zł. Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)
 

Salvo włamuje się do domu mafijnego wroga, by dokonać na nim zemsty. Świadkiem morderstwa jest niewidoma siostra zabitego, którą mężczyzna porywa.Film otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na MFF Cannes 2013.

 

Samotny, pozbawiony uczuć i bezwzględny trzydziestolatek Salvo należy do sycylijskiej mafii. W akcie zemsty zakrada się do domu innego mafioza, który zorganizował na niego nieudany zamach. Przez przypadek spotyka tam jego siostrę Ritę – piękną, niewidomą dziewczynę, która mimowolnie jest świadkiem, jak Salvo zabija jej brata. Gdy ten z niewiadomych dla siebie przyczyn decyduje się ją porwać, w ich życiu zaczyna dziać się coś wyjątkowego – w Salvo nieoczekiwanie rodzi się miłość. „Salvo” to filmowy debiut reżyserskiego duetu dwóch włoskich reżyserów – Fabio Grassadonii i Antonio Piazzy, który okazuje się ciekawym połączeniem filmowego realizmu z kinem noir.

 

 

Film otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na MFF Cannes 2013

Reżyseria: Antonio Piazza, Fabio Grassadonia
Scenariusz: Antonio Piazza, Fabio Grassadonia
Obsada: Saleh Bakri; Luigi Lo Cascio; Sara Serraiocco
Zdjęcia: Daniele Ciprì
PRODUKCJA: Francja, Włochy 2013
Gatunek: Dramat – Kryminał – Romans

 

 

CZAS TRWANIA: 1 godz. 44 min.

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)
DOBRE MIEJSCE wej. B; Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Miejsce: Dobre Miejsce ul .Dewajtis 3 wej. B Aula im.bł.ks.J.Popiełuszki
Wstęp: bilet 15zł

 

Więcej informacji można znaleźć na www.dobremiejsce.org