“Hadewijch” – projekcja filmu w Dobrym Miejscu

27 kwietnia, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Już 28 kwietnia o godz. 17:30 zapraszamy do Dobrego Miejsca na projekcję francuskiego dramatu “Hadewijch”. Bilety w cenie 10 zł nabyć można przed seansem, w sklepie Chrześcijańskie Granie(Dewajtis 3, wejście B).

 

Céline pochodzi z bogatej mieszczańskiej rodziny, jej ojciec jest ministrem. Dziewczyna czuje się w domu zupełnie obca. Ucieka w swój własny świat. Studiuje teologię i postanawia oddać się całkowicie Bogu, wstępując do zakonu. Gorąca wiara oraz ekstremalne religijne zachowania Céline poważnie niepokoją matkę przełożoną. Dziewczyna zostaje usunięta z zakonu i wraca do rodzinnego domu. Próbuje odnaleźć prawdę o sobie, ale otaczający świat okazuje się nieprzychylny dla naiwnej i szczerej dziewczyny.

Kiedy Céline poznaje islamskiego fundamentalistę – Nassira – okazuje się, że mają ze sobą dużo wspólnego. Łączy ich nie tylko natężenie uczuć religijnych, ale również zbliżająca się tragedia… Film jest zarówno hipnotyzującym studium psychiki oddanej wierze nastolatki, jak również próbą pokazania konsekwencji wolnego wyboru: bezgranicznej wiary i oddania się Bogu. Jest to głęboko poruszający obraz świata, w którym wiara, pozbawiona dojrzałości życiowej zostaje wykorzystana w okrutny sposób.

 

Po projekcji zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Ks. dr Marek Kotyński – filmoznawca, wykładowca PWTW.

 

[youtube]http://youtu.be/yldrYNcTnOA[/youtube]