Dzień Kobiet 2016: film “Moja Matka” w Dobrym Miejscu!

Dzień Kobiet 2016: film “Moja Matka” w Dobrym Miejscu!

2 marca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

PLAKAT_MOJA_MATKA_DOBRE_MIEJSCE_Zapraszamy 6 marca do Dobrego Miejsca na pokaz filmowy z okazji Dnia Kobiet. W cyklu “Dobre Kino” zobaczymy najnowszy komediodramat Nanni Morettiego, twórcy „Habemus Papam” oraz nagrodzonego Złotą Palmą filmu „Pokój syna”. Pokazana w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.Bilety na film można kupić w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul.Dewajtis 3 w Warszawie.

 

Zobacz najlepsze filmy na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

O filmie: Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w realizowanym filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość? Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia.

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi filozof, etyk, filmoznawca, wybitny pedagog Pani dr hab. Wanda Kamińska (wykładowca wyższych uczelni, dyrektor pracowni edukacyjnej HIPOKAMP)

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

6 marca A.D. 2016 (niedziela) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp – 15zł www.dobremiejsce.org

 

 

 

Zapraszamy film od 15 r.ż.