Warszawa: „Czy naprawdę wierzysz?” w Dobrym Miejscu

Warszawa: „Czy naprawdę wierzysz?” w Dobrym Miejscu

21 października, 2015 Wyłącz przez m.guzek

CzyNaprawdeWierzysz_plakatJuż 25 października (niedziela) g.18:00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbędzie się pokaz filmu twórców hitu kinowego “Bóg nie umarł” – “Czy naprawdę wierzysz?”. Bilety do nabycia od godz.17:00 w dniu seansu w Dobrym Miejscu w sklepie “Chrześcijańskie Granie w cenie 15 zł. Serwis www.chrzescijanskiegranie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. Więcej informacji o wydarzeniach w Dobrym Miejscu można znaleźć na stronie www.dobremiejsce.org

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi dziennikarz filmowy, twórca warsztatów w Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, rzecznik prasowy Caritas AW Pan Bartłomiej Pulcyn. DOBRE MIEJSCE wej. B; Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

UWAGA! Film jest już dostępny na DVD! Kupicie już dzisiaj TUTAJ >>>

 

Opis filmu: Dwanaście osób, często wbrew głoszonym przekonaniom, odkrywa moc Chrystusowego krzyża. Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens? To pytania, przed którymi – w swoim najnowszym filmie – postawili bohaterów twórcy znanego z polskich ekranów “Bóg nie umarł”. Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się… Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc Chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

 

Tuzin zabłąkanych dusz krąży po świecie w różnych kierunkach. Wszystkie łączy jednak tęsknota za czymś więcej. Gdy ich losy niespodziewanie się przetną, każda odkryje nową siłę w krzyżu i Chrystusie. Nawet jeżeli okaże się, że bohaterowie nie wierzą. Twórcy filmu „Bóg nie umarł” przedstawiają swoje nowe porywające dzieło: „Czy naprawdę wierzysz?”.

 

Jedno spotkanie wywołuje całą lawinę zdarzeń. Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywiera na nim odważny uliczny kaznodzieja, którego spostrzega pewnej nocy w Chicago. Tego wieczoru wszystko się zmieni. Matthew przypomni sobie, że prawdziwa wiara zawsze wymaga działania i to olśnienie wpłynie na życie jego, jego żony i wielu innych osób.

 

Pierwsza pojawi się nastolatka Maggie, bezdomna dziewczyna w ciąży, którą Matthew przygarnie razem ze swoją żoną Grace.Wszystko zmieni się też w życiu sanitariusza Bobby’ego i jego żony – pielęgniarki Eleny, która do tej pory zdawała się preferować życie tu i teraz, i nie patrzyła na to, co przyjść ma potem.Krzyż dotknie również Carlosa, brata Eleny. Mężczyzna, razem z przyjaciółką, Lacey, walczy z demonami przeszłości – z czasów służby wojskowej. Sama Lacey kroczy po autodestruktywnej ścieżce i pociąga za sobą Calrosa.Z nowym przyjdzie też zmierzyć się prawniczce Andrei, która do tej pory robiła wszystko, by oddzielić kwestie wiary od spraw zawodowych, a także jej partnerowi – doktorowi Ferrellowi, wierzącemu tylko w siebie i to, co racjonalnie wytłumaczalne.

 

Bóg pojawi się też na izbie przyjęć, gdzie umierający, acz wierzący w przyszłe życie Joe zaprzyjaźni się z małą Lily, dziewczynką od lat błąkającą się po przytułkach razem ze zrozpaczoną mamą Samanthą.

 

 

Krzyż odmieni też dalszy los starszej pary – J.D. i Teri. Przed laty zmarła ich córka. J.D. wierzy, że Bóg nawet tragedię może przemienić w coś dobrego. Teri sądzi, że jej życie skończyło się wraz ze stratą dziecka.

 

 

Zanim historia zatoczy koło i powróci do kaznodziei Malachiego, poznamy jeszcze gangsterów Kriminala i Pretty Boya. Czeka nas podróż pełna wiary, droga, która zmieni życie wszystkich bohaterów w sposób, który tylko Bóg mógł zaplanować i zorganizować.

 

„Czy naprawdę wierzysz?” to film z prawdziwie gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega, Ted McGinley, Cybill Shepherd, Lee Majors, Andrea Logan White, Delroy Lindo, Madison Pettis oraz Brian Bosworth. Autorami scenariusza są Chuck Konzelman i Cary Solomon, którzy zachwycili widzów historią „Bóg nie umarł”. Reżyserią zajął się Jonathan M. Gunn, a produkcją pokierowali specjalizujący się w kinie o wartościach chrześcijańskich Michael Scott, David A.R. White, Russell Wolfe i Elizabeth Travis.

 

 

reżyseria: Jon Gunn

scenariusz: Chuck KonzelmanCary Solomon

gatunek: Dramat

produkcja: USA 2015

czas trwania filmu: 1 godz. 55 min