Patronat: Pokaz filmu PILECKI + debata już jutro!

Patronat: Pokaz filmu PILECKI + debata już jutro!

18 października, 2015 Wyłącz przez m.guzek

ZycieALboSmiercPILECKI

Pod patronatem Chrześcijańskiego Grania odbędzie się projekcja filmu PILECKI oraz spotkanie z historykami: prof. Janem Żarynem, dr Krzysztofem Kawęckim i Tadeuszem Płużańskim. Zapraszamy już 19 października o 19 do kina Praha.Bilety do kupienia w cenie 14zł. Obowiązkowa rezerwacja miejsc na stronie: www.zyciealbosmierc.pl (wypełnienie formularza). Osoby bez rezerwacji nie mają gwarancji wejścia.

 

Poniedziałek, 19 października 2015,  godz. 19:00
Warszawa, kino Praha

 

WITOLD PILECKI (1901 – 1948) to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

 

Szukaj dobrych filmów na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Na temat filmu w mediach pojawiły się różne opinie. Serwis kmdm.pl  o „Pileckim” napisał : „Czy da się nakręcić film bez wsparcia dużych sponsorów i instytucji filmowych? ,,Pilecki”  w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego jest dowodem na to, że można. Fabularyzowany dokument sal kinowych raczej nie zawojuje, ale jest niezłym kinem edukacyjnym. I tej roli się sprawdzi.” Czytaj: Patriotyczne ruszenie ufundowało film edukacyjny – „Pilecki” naszym okiem. )

 

Producentem filmu jest Stowarzyszenie Auschwitz Memento z Oświęcimia, a dystrybutorem firma Kondrat-Media, która również brała udział w pracach postprodukcyjnych. Środki na film pozyskano w ramach akcji “Projekt: Pilecki”, będącą zbiórką publiczną.

 

Za: kmdm.pl – Premiera filmu „Pilecki” we wrześniu /www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl