PREMIERA w DOBRYM MIEJSCU: film “MARYJA. MATKA JEZUSA”

6 sierpnia, 2013 Wyłącz przez m.guzek

8 września o 18.00 w Dobrym Miejscu odbędzie się premierowy pokaz filmu  “Maryja. Matka Jezusa” (tyt.org. Io sono con te). Rewolucyjna historia Marii, matki Jezusa.  W filmie zobaczymy m.in. Jerzego Stuhra. Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia w Sklepie “Chrześcijańskie Granie”.

 

Palestyna, 2000 lat temu. Maria, młoda dziewczyna z rodziny pasterzy, poślubia Józefa z Nazaretu, wdowca z dwójką dzieci. W nowym domu Maria, wychowywana dotychczas w duchu miłości i szacunku, zaczyna dostrzegać wady patriarchalnego świata, w którym przyszło jej żyć. Pogodne usposobienie i zdecydowana postawa młodej kobiety, zawsze stającej w obronie dzieci, budzą zdziwienie i gniew starszego brata męża, Mordechaja, oraz wszystkich tych, którzy uważają, że dzieci trzeba wychowywać surowo i od małego przyzwyczajać do posłuszeństwa i dyscypliny.

 

 


Historia Marii rozgrywa się na tle surowej przyrody, w kraju znajdującym się pod panowaniem zarówno Rzymian, jak i despotycznego króla Heroda. Powstania i bunty są na porządku dziennym, a przemoc i zemsta rozprzestrzeniają się jak choroba zakaźna.
Maria rodzi syna – Jezusa – i staje w obliczu doniosłych decyzji, które zmieniają ją, wbrew jej woli, w skandalistkę…

 
Film Guido Chiesy opowiada historię Marii, matki Jezusa Chrystusa, z odmiennej perspektywy niż ma to miejsce zazwyczaj. Film skupia się przede wszystkim na roli Marii w formowaniu człowieczeństwa w młodym Jezusie. Włoski twórca ustawia każdego bohatera – od Maryi po Józefa – w nieco innym świetle, a samą historię życia Matki Boskiej i Jezusa czyni o wiele bardziej przyziemną.

 

DOBRE MIEJSCE wej. B, Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi dziennikarka Dorota Kołodziejczyk

 

czas trwania: 1 godz. 42 min

Reżyseria Guido Chiesa

Scenariusz Guido Chiesa, Nicoletta Micheli, Filippo Kalomenidis

 

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3v16u3ajjvE[/youtube]