Wyspa (Ostrov) ponownie w sprzedaży!

Wyspa (Ostrov) ponownie w sprzedaży!

30 września, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Reedycja kultowego dzieła Pawła Łungina z 2006 roku ponownie na DVD. Wyspa na DVD jest już do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul.Dewajtis 3

 

Film o świętości, przeznaczeniu, opętaniu i wybaczeniu. To przypowieść o życiu i śmierci. “Wyspa” opowiada historię człowieka, który chcąc ratować własne życie zabija przyjaciela by całe późniejsze życie szukać przebaczenia w klasztorze. Bohater staje się się “Bożym szaleńcem” – śpi na hałdzie węgla w rozlatującym się baraku, przepowiada przyszłość, wypędza demony. Jego życie wypełnione jest bez reszty modlitwą, pracą i oczekiwaniem na Boże przebaczenie. To film o winie i odkupieniu, o dojrzewaniu do odpowiedzialności za własne czyny.

 

Druga Wojna Światowa. Barka, na której Anatolij i jego starszy towarzysz Tichon przewożą węgiel, zostaje schwytana przez niemiecki statek patrolowy. Anatolij błagając Niemców o litość, w akcie desperacji zabija swojego kapitana. Niemcy zostawiają zdrajcę na statku, ale dzięki pomocy mnichów z pobliskiej wyspy, Anatolijowi udaje się przeżyć…

 

 

Lata mijają. Anatolij jest szanowany na wyspie za pomoc, którą okazuje odwiedzającym. Jednak, okropny czyn, którego się dopuścił w czasie wojny, nie daje mu spokoju. Nie spodziewa się, że pod koniec życia, zostanie mu on wybaczony.

 

 

 

Wyspa na DVD  do nabycia już dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul.Dewajtis 3, wejście B, I pietro.