Luxfest 4 już w październiku – znamy program!

Luxfest 4 już w październiku – znamy program!

5 września, 2015 Wyłącz przez mateo

Luxfest 4Już po raz czwarty w Poznaniu odbędzie się jeden z ciekawszych festiwali muzyki w Polsce – Luxfest! W dniach 3 i 4 października 2015 na jednej scenie wystąpią takie gwiazdy jak Luxtorpeda , Lao Che, Cuba de Zoo, Grubson, Arka Noego, Maleo Reggae Rockers i Panny Wyklęte, czy też TSA. Poznajcie program!

 

Luxfest to jedno z najciekawszych wydarzeń na mapie koncertowej Polski. Od czterech lat przyciąga fanów mocniejszych brzmień i ich rodziny. To właśnie rodzinność festiwalu jest jednym z wyróżników. Drugim jest bardzo ciekawy dobór zespołów.

 

“Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań”  – mówi Robert „Litza” Friedrich, pomysłodawca i szef LuxFestu.

 

Zoabaczcie kto i kiedy zagra podczas Luxfest 4:

 

Dzień pierwszy (03.10.2015 r.)

Megitza wraz z zespołem – kontrabasistka inspirująca się w swojej muzyce m.in. kulturą bałkańską, latynoską, etno – jazzem, popem, reggae i rockiem.

Hope –  rapcorowy zespół z Poznania łączący muzykę hip-hopową z metalem.

Cuba de Zoo – rockowy projekt Kuby Podolskiego – znanego wcześniej z Triquetry, na swoim koncie mają dwie świetnie przyjęte płyty.

Łona, Webber & The Pimps – duetowi wyrastającemu z nurtu ambitnego hip hopu na scenie towarzyszyć będą instrumentaliści.

Lao Che – jeden z najbardziej znanych zespołów w Polsce. Nietuzinowi i nie dający się zamknąć w schematach. Panowie będą promować swój najnowszy album “Dzieciom”, który określają jako “najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzoną płytę w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjną i śpiewną”.

Luxtorpeda – pierwszy dzień zakończy koncert gospodarzy festiwalu, których nikomu nie trzeba przedstawiać! W ciągu ostatnich lat nagrali trzy świetnie przyjęte albumy, a utwory „Autystyczny”, „Wilki dwa” i „Mambałaga” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów, między innymi radiowej Trójki.

 

Luxfest

 

Dzień drugi (04.10.2015 r.)

Arka Noego –  na festiwalu w całości zostanie zaprezentowany ich najnowszy album “Petarda”.

Projekt za Wolność –  koncert grup, które znalazły się na płycie „Potrafimy Zwyciężać – Powstanie Wielkopolskie”. Na scenie zagrają Luxtorpeda, K-I-W-I, Babilon, [deleted], The Sandals, Tommy The Rocka i Peja (Slums Attack)! Tym albumem wielkopolscy muzycy opowiadają o dziejach zwycięskiego powstania, składając hołd jego bohaterom. To podróż w przeszłość regionu opowiedziana muzyką. Przejażdżka obowiązkowa dla fanów dobrych brzmień.

Budzy – podczas występu Tomasz Budzyński wykona w całości  „Lunę”!

Grubson – artysta dobrze znany festiwalowej publiczności, który będzie promował swoją nową płytę – “Holizm”

Flapjack – legendarny zespół założony w 1993r. przez Litzę i Ślimaka. Po kilkunastoletniej przerwie nagrali świetnie przyjęty przez fanów album “Keep Your Heads Down”.  Będzie to pierwszy koncert w nowym składzie.

Maleo Reggae Rockers & Panny Wyklęte –  do współpracy Maleo zaprosił wokalistki polskiej sceny muzycznej. Płyty inspirowane są losem Żołnierzy Wyklętych i opowiadają o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. W maju premierę miał najnowszy album Panny Wyklęte/Wygnane Vol.2.

TSA – legenda polskiej sceny rockowej. Chyba nie trzeba przedstawiać.

Bilety do kupienia na www.ticketpro.pl

 

luxfest2013_grubson luxfes2013_publika