Omnes Filii Dei Domini laureatem „Non-stop CCM”!

Omnes Filii Dei Domini laureatem „Non-stop CCM”!

26 maja, 2015 Wyłącz przez m.guzek

BjJ_2015_plakat-785x1024Finał konkursu, skierowanego do młodych twórców muzyki chrześcijańskiej, miał miejsce 22 maja 2015 roku. Zespół Omnes Filii Dei Domini z Torunia w ocenie jurorów wykazał najwyższy kunszt artystyczny i muzyczny, a prezentacja utworów na żywo bliska była ideałowi nagrań studyjnych pod względem muzycznym, aranżacyjnym, jak i selektywności brzmienia. Zwycięski zespół wystąpi u boku gwiazd tegorocznego koncertu Bądź Jak Jezus – Hillsong London, Leelanda, Maleo Reagge Rockers, New Day, Gabi Gąsior i innych – już 4 czerwca w Mysłowicach. Konkurs „Non-stop CCM” stanowi integralną część ekumenicznego koncertu rodzinnego Bądź Jak Jezus. Patronat medialny nad koncertem objął www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Organizatorzy podkreślili, że zainteresowanie oraz wysoki poziom pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Non-stop CCM” potwierdza tylko, że muzyka nurtu CCM ma się w Polsce świetnie, co daje nadzieję, że zarówno ona, jak i jej wykonawcy, będą zauważani i nagradzani, tak jak dzieje się to w przypadku największych muzycznych nagród na świecie.

 

 

O zespole Omnes Filii Dei Domini: Zespół powstał w 2011 roku przy parafii Ojców Paulinów w Toruniu. Tworzą go pasjonaci śpiewu rozwijający się pod okiem profesjonalnej wokalistki i pedagoga Joanny Czajkowskiej oraz studentki dyrygentury Natalii Brzuszczak. Towarzyszą im zawodowi instrumentaliści, nierzadko studenci i absolwenci wydziału jazzu bydgoskiej akademii muzycznej. Kierownikiem zespołu jest Bartek Staszkiewicz – laureat „Fryderyka” z zespołem Sofa, sideman stale współpracujący z takimi gwiazdami jak: Tworzywo Sztuczne, Paulina Przybysz, OSTR, Mariusz Lubomski czy Viola Brzezińska.   Działalność OFDD obejmuje regularną posługę podczas niedzielnych Mszy Św. w macierzystej parafii oraz ewangelizację poprzez nagrania i koncerty, również poza murami kościołów.

 

 

Grupa regularnie włącza się w wydarzenia o charakterze charytatywnym, jest zapraszana na czuwania, uwielbienia, uroczystości miejskie i kościelne w regionie,  pojawia się także podczas świeckich uroczystości na toruńskim uniwersytecie. W repertuarze zespołu znajdują się autorskie, niecodzienne aranżacje utworów sakralnych z każdego okresu liturgicznego oraz utwory uwielbieniowe, należące do nurtu neogospel i CCM. Obecnie zespół pracuje nad pierwszą płytą.