Gdańsk w Boże Ciało wyjdzie na ulice!

Gdańsk w Boże Ciało wyjdzie na ulice!

27 maja, 2015 Wyłącz przez mateo

Katolicy na Ulicy - GdańskKiedy znajdziesz drogocenny skarb, chcesz o nim opowiadać. Kiedy znajdziesz prawdziwą miłość, chcesz nią obdarzać innych. Kiedy znajdziesz nieprzerwaną radość, chcesz się nią dzielić z całym światem! Ci, którzy znaleźli najważniejszy skarb – prawdziwą Miłość, dającą nieskończoną radość, chcą podzielić się tym 4 czerwca – w Boże Ciało. Tego dnia na Długim Targu w Gdańsku pod hasłem „Szczęśliwi jesteście!” odbędzie się tegoroczna edycja akcji Katolicy na Ulicy.

 

– Wiara w zmartwychwstałego Jezusa to nie jest tylko coś, co zamykamy w sercu, kościele czy domu. Chcemy pokazać ją tym, którzy jeszcze nie doświadczyli uwalniającej miłości Ojca – podkreśla Wojciech Kruk, koordynator akcji Katolicy na Ulicy z ramienia Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

W tym roku na Długim Targu zobaczymy prawdziwą eksplozję energii i radości. Wszystko to, byśmy we wspólnocie, przepełnieni szczęściem wewnętrznym, mogli uczcić ten wyjątkowy dzień – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To spotkanie przy wspólnym śpiewie i tańcu co roku staje się przedłużeniem radości z tego, że Jezus Eucharystyczny wychodzi na ulice naszych miast.

 

Wydarzenie Katolicy na Ulicy podzielone zostało na dwie części:
Strefę Radości, w której taniec, świadectwa i wspólna zabawa (start godz. 16.30)
Strefę Chwały, której kulminacyjnym punktem jest koncert uwielbienia w wykonaniu orkiestry symfonicznej oraz chóru trójmiejskich wspólnot (start godz. 19.00)

 

– Tradycyjnie zatańczymy pod sceną na Długim Targu Poloneza, jako taniec zwycięstwa, radości i jedności – dodaje Wojciech Kruk. W latach ubiegłych dochodziło do rekordowej liczby 700 osób tańczących ten uroczysty i reprezentacyjny taniec narodowy na środku gdańskiego Starego Miasta.

 

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 16 lat, kiedy to po raz pierwszy w 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod tym właśnie hasłem. Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”, w którego skład wchodzi 17 wspólnot, skupiających około 1500 osób z Trójmiasta i okolic.

 
Znajdź inne koncerty na www.koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl lub dołącz do wydarzenia na facebooku: Boże Ciało 2015 – koncerty uwielbienia w Polsce

BOŻE CIAŁO 2015 - KONCERTY MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

BOŻE CIAŁO 2015 – KONCERTY MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ