Poznań: Misterium Męki Pańskiej już dzisiaj!

Poznań: Misterium Męki Pańskiej już dzisiaj!

28 marca, 2015 Wyłącz przez m.guzek

misterium poznań

 

Już dzisiaj na poznańskiej Cytadeli będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej – pasyjny teatr plenerowy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00. Dwie godziny wcześniej o 17 :00 odbędzie się Msza św. w kościele Salezjanów na poznańskich Winogradach, w której wezmą udział wszyscy aktorzy w strojach scenicznych i stamtąd pójdą ulicami miasta bezpośrednio na Cytadelę. Poznańskie Misterium Męki Pańskiej wystawiane jest od roku 1998. W tym czasie obejrzało je ok. miliona osób z Polski i ze Świata. Dwa razy z dużym sukcesem gościło w Stolicy.Spektakl trwa 80 minut, jest otwarty dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny.Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej będzie można obejrzeć „na żywo” on-line przez stronę www.misterium.eu.

 

Jest to wielokamerowa, bezpłatna realizacja telewizyjna dostępna dla każdego. Organizator nie pobiera opłat za oglądanie, utrzymuje się przede wszystkim z dobrowolnych datków widzów.Chciałbym, aby każdy, bez względu na to gdzie przebywa, mógł uczestniczyć w tym tak ważnym wydarzeniu, jakim jest Męka Pańska i Zmartwychwstanie oraz Miłosierdzie Boże – mówi Artur Piotrowski reżyser i pomysłodawca Misterium. –Corocznie w zorganizowanie spektaklu wkładam całe serce i energię. To jest moja misja.W tym roku Misterium Męki Pańskiej dedykowane jest dwóm ważnym wydarzeniom.Pierwszym jest 200–lecie narodzin św. Jana Bosko, założyciela Salezjanów. Drugim są wydarzenia w Donbasie. Jak mówi Artur Piotrowski, pomysłodawca i reżyser widowiska: Nie są mi obojętne losy ludzi na Ukrainie. Cierpię, gdy widzę szerzące się tam zło, wojnę, która niszczy, zabiera domy, najbliższych i nadzieję. Chciałbym, abyśmy wszyscy modlitwą i dobrą myślą wsparli Ukraińców w drodze do wolności.

 

Jak co roku nastrój powagi i skupienia pogłębi przejmująca muzyka poważna, reflektory lotnicze, piękny taniec w wykonaniu aktorów Polskiego TeatruTańca. Podczas Ostatniej Wieczerzy rozdanych zostanie tysiąc bochenków okrągłego, pszennego chleba z krzyżem, wypieczonego specjalnie na potrzeby Misterium, a scenę finałową wzbogacijak co roku obraz Jezusa Miłosiernego, z serca którego w ludzi rozejdą się promienie

 

Więcej informacji: www.misterium.eu