Wielki Post 2015: koncert Deus Meus w Otwocku!

Wielki Post 2015: koncert Deus Meus w Otwocku!

17 lutego, 2015 Wyłącz przez m.guzek

KONCERT OTWOCKTegoroczne Otwockie Warsztaty Muzyki Liturgicznej będą szczególne z jeszcze jednego powodu. Zakończą się bowiem uroczystym koncertem liturgicznych pieśni pasyjnych zatytułowanym „Słońce nagle zgasło”. Odbędzie się on w niedzielę 1 marca o godzinie 16.00 w kościele parafii Zesłania Ducha Świętego przy ul. Żeromskiego 6 w Otwocku. Wystąpi zespół Deus Meus, a towarzyszyć mu będą Lidia i Marcin Pospieszalscy wraz z prowadzonym przez nich chórem V Otwockich Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

 

Jubileuszowa, piąta już edycja Otwockich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, która rozpocznie się w piątek 27 lutego, skierowana jest do członków chórów, instrumentalistów oraz osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną we wspólnotach parafialnych.Trzydniowe spotkania prowadzone w tym roku przez Lidię i Marcina Pospieszalskich oraz o. Wojciecha Dudzika OP będą świetną okazją do pogłębienia wiedzy o muzyce liturgicznej, jej modlitewnym znaczeniu oraz stanowić będą jedyną w swoim rodzaju porcję inspiracji do codziennej muzycznej pracy.

 

Zobacz: Wielki Post 2015 na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Organizatorami koncertu są: Parafia Ducha Świętego w Otwocku, Chór MeloDeus, Stowarzyszenie Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej MuzaDei oraz Miasto Otwock.
Partnerami koncertu zostali: Niebo w Mieście, Funadcja zaNim oraz Fundacja Chrześcijańskie Granie.  Koncert objęli patronatem medialnym: Radio Warszawa, Gość Niedzielny, Chrześcijańskie Granie.

 

Wstęp na koncert jest wolny.

 

Otwock: Warsztaty Muzyki  Liturgicznej zobacz na www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl