Patronat: DEUS MEUS na Wielki Post

23 lutego, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Przejmująca treść, wzruszająca muzyka, wyjątkowe aranżacje. Tak w największym skrócie można opisać krążek zespołu Deus Meus „Słońce nagle zgasło“, który ponownie jest w sprzedaży. Patronem medialnym płyty jest sklep Chrześcijańskie Granie. Album w marcu 2012 będzie “Płytą Miesiąca” w naszym sklepie. Płytę „Słońce nagle zgasło“ kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Materiał z pieśniami postnymi został opracowany na potrzeby specjalnego programu wielkopostnego dla Telewizji Polskiej S.A w 1995 roku. W tym samym roku zrealizowana została płyta „Słońce nagle zgasło“ . Większość z tych utworów wielkopostnych to tradycyjne melodie zharmonizowane przez Marcina Pospieszalskiego. Usłyszymy tu także utwór Jana Sebastiana Bacha zaczerpnięty z “Pasji wg Św. Mateusza” oraz pieśni współczesnych kompozytorów: Andre Gouzes’a, Mariana Machury i Wojciecha Konikiewicza. Piękne, wzruszające teksty opisujące mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu, subtelne melodie i harmonie oraz precyzyjny śpiew z partiami solowymi Antoniny Krzysztoń, Lidki Pospieszalskiej i Bogusi Stoch wpływają na niezwykły, kontemplacyjny klimat płyty. “Słońce nagle zgasło” to wskazanie na istotę chrześcijaństwa, liturgię Tajemnicy Paschalnej. I przede wszystkim – głęboko przeżyta modlitwa.

Deus Meus powstał w 1994 roku z inicjatywy o.Andrzeja Bujnowskiego OP. Zagrali niezliczoną ilość koncertów. Poza płytą „Słońce nagle zgasło“ do tej pory wydali pięć płyt z pieśniami uwielbienia: „Hej Jezu“, „Mój Jezus“, „Chwała barankowi“, „Jahwe“, „Trasa“, a także płytę z pieśniami adwentowymi „Otwórz się niebo“.

W kwietniu 2012 roku ukaże się nowa studyjna płyta Deus Meus pt „Wniebowianki“.

[youtube]NyO0-K7JUb8[/youtube]