Płyta Roku 2014 – znamy wyniki!

Płyta Roku 2014 – znamy wyniki!

26 lutego, 2015 Wyłącz przez mateo

Płyta Roku 2014 - Mocni w WierzeZnamy już Płytę  Roku 2014. “Mocni w Wierze” to debiutancki krążek Debiutu 2014. Walka o pierwsze miejsce trwała do ostatnich godzin. Ostatecznie EP-ka “Amenband Reaktywacja” i “Nowy dzień” zajeły odpowiednio – drugie i trzecie miejsce  spośród zestawienia 21 krążków wydanych w 2014 roku.

 

W dniach 20 stycznia – 25 lutego 2015 obył się kolejny plebiscyt na Płytę Roku organizowany przez nasz serwis www.chrzescijanskiegranie.pl. Przez głosowanie sms-owe fani mogli wybrać najlepszy krążek sceny chrześcijańskiej w roku 2014. W sumie na płyty zespołów biorących udział w zestawieniu wysłano ponad 2600 sms-ów. W poprzednim roku zwyciężyła Armia Dzieci z płytą “New Generation of Worship”

 

Zwycięska płyta “Mocni w Wierze” to pierwszy materiał długogrający olsztyńskiego zespołu, który w roku 2014 miał bardzo dobrą passę. Grająca muzykę uwielbieniową formacja zdobyła wiosną podczas Koncertu Debiuty 2014 tytuł Debiutu Roku – zarówno od jury, jak i od publiczności. Miała też okazję zaprezentować się podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

 

Muzyka  „Mocnych w Wierze” to pełne radości, wiary uwielbienie Boga. O tym przekonał się podczas konkursu Debiuty 2014 – Marcin Jakimowicz z Gościa Niedzielnego –  „Jeśli dzisiaj po usłyszeniu wszystkich zespołów, które wystąpiły, moje serce byłoby skłonne do uwielbienia Boga, to Mocni w Wierze był zespołem, który poruszył moje serce”.

 

Zapraszamy do odwiedzenia profilu facebookowego zespołu i oczywiście kupienia zwycięskiego krążka >>>

 

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową. Do ostatnich minut o pierwsze miejsce walczyły w zasadzie trzy pozycje: Mocni w Wierze, Amenband Reaktywacja i Nowy Dzień. W kolejnych dniach postaramy się przyjrzeć pierwszej dziesiątce zestawienia. Na pewno cieszy fakt obecności w niej zarówno debiutantów, jak i doświadczonych zespołów i różnych nurtów muzycznych – od uwielbienia, przez pop i jazz, aż po mocne metalowe rytmy.

 

Lista płyt biorących udział w plebiscycie (w kolejności zajętych miejsc):

1. Mocni w Wierze – Mocni w Wierze (Płyta Roku 2014)
2. Amenband Reaktywacja
3. New Day – Nowy Dzień
4. Gabi Gąsior – Holy Noiz – Bez Ciebie nie ma mnie
5. Agnieszka Kiepuszewska – Piękna Pani
6. Lumen & RCS– Błogosławieni czystego serca
7. Małgorzata Hutek – Grounded in Love
8. Anastasis – Anastasis 2014
9. Hiob – 33 kroki i 12/12
10. Malchus – Dom zły
11. Luxtorpeda – A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe to jednak buraki
12. TAU – Remedium
13. Arka Noego- Petarda
14. El Camino – Miłość niepojęta
15. Jednego Serca Jednego Ducha 2014
16. Frenchman – Rachunek Sumienia
17. Panny Wyklęte Wygnane vol.1
18. Mane Nobiscum
19. MateO – kolędy narodów
20. New Day – a anieli grają
21. Taize Instrumental 3

 

Polecamy też nasz konkurs recenzjowy – napisz i wygraj płyty >>>

Znamy Debiut 2014!

Występ Mocnych w Wierze podczas Debiutów 2014 // fot. Marcin Królak/DM