Jedyne takie muzeum na świecie – teraz w Dobrym Miejscu!

Jedyne takie muzeum na świecie – teraz w Dobrym Miejscu!

3 października, 2014 Wyłącz przez mateo

MMJPII_Dobre_Miejse1600Już od soboty 4 października 2014 do Dobrego Miejsca w Lesie Bielańskim zawita jedyne w świecie Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Pojawi się ono przy okazji dnia św. Franciszka i Lasu Bielańskiego, który odbędzie niedzielę 5 października 2014.

 

Projekt krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” pragnie upamiętniać osobę Ojca Świętego oraz promować Jego myśli i nauczanie. W tym celu osobiste pamiątki po Św. Janie Pawle II wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu są udostępniane w specjalnie jedynym tego typu pojeździe w Polsce . Eksponaty zostały przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Ta ruchoma ekspozycja jest jedyną taką w Polsce i na świecie. Zobaczymy np. takie eksponaty jak Brewiarz, różaniec Papieża, sutanna i piuska oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo.

 

Zapraszamy od soboty do poniedziałku (4 – 6 października) w godz. 9:00-13:00 oraz 14:00-18:00. Muzeum “rozsiądzie się” przy ul. Kamedulskiej (róg Dewajtis 3) – vis’a’vis wejścia B Dobrego Miejsca. Wstęp wolny! Więcej o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.dobremiejsce.org

 

Tuż obok muzeum znajdziecie też stoisko 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie – wspólnie organizowanego przez Chrześcijańskie Granie oraz Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce. Kupicie tam bilety w dobrych cenach. Będzie też loteria na rzecz Festiwalu – ponieważ każdy może zostać mecenasem muzyki chrześcijańskiej! Zapraszamy w sobotę i niedzielę od 9 do 17.00!

 

Przyjazd muzeum i obchody dnia św. Franciszka organizuje Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce razem z partnerem strategicznym – UKSW pod Mecenatem – ARTE Andrzej Welik w roku kanonizacji przybliża postać św. Jana Pawła II.

 

dzień św. Franciszka i lasu bielańskiego

5 października – Dzień św. Franciszka w Dobrym Miejscu

 

Program dnia św. Franciszka i Lasu Bielańskiego znajdziecie TUTAJ albo na stronie www.dobremiejsce.org

 

Partnerem medialnym wydarzenia jest serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl.