Festiwal Gospel – warsztaty!

Festiwal Gospel – warsztaty!

26 lipca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

gospel gniewStowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel zaprasza na dwa równoległe wydarzenia artystyczne, które odbędą się na Pomorzu, w mieście Gniew nad Wisłą. Patronat nad warsztatami oraz całym festiwalem objął sklep Chrześcijańskie Granie (www.chrzescijanskiegranie.pl)

 

Pierwszym są warsztaty wokalne w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzieży. Zaczynają się 12 sierpnia i trwają do niedzieli 17 sierpnia włącznie. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy internetowo przez formularz na stronie www.gospel-festiwal.pl, zakładka warsztaty. Tegoroczne warsztaty wokalne poprowadzą: w kategorii dzieci: Piotr Pawlicki i Gabriela Gąsior, a dla młodzieży Peter Steinvig z Kopenhagi i Solomon Facey z Londynu.  Obie grupy owoce swojej warsztatowej pracy zaprezentują podczas wspólnego koncertu w niedzielę 17 sierpnia na dużej scenie. Wszyscy uczestnicy warsztatów nocują na terenie Gniewu w szkołach, natomiast żywią się w hali sportowej, korzystając codziennie z trzech posiłków. Codzienny program wypełniony jest eucharystią, nauką rekolekcyjną, zajęciami warsztatowymi, wspólnymi posiłkami i wieczorami uwielbienia oraz koncertami profesjonalnych zespołów.

 

Drugim wydarzeniem festiwalu są trzydniowe koncerty na dużej scenie, które zaczynają się o godz. 19.00 i trwają do późnych godzin nocnych. Na tegorocznym festiwalu wystąpią: Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, Holy Noiz i Gabi Gąsior, Kanaan, T. Love, Zespół 33, Budka Suflera i w niedzielnym koncercie zamykający festiwal kilkuset osobowy chór powarsztatowy.

 

 

Festiwalowi towarzyszą koncerty gospelowe na terenie województwa w takich miastach jak: Malbork, Kościerzyna, Grudziądz, Iława, Gdynia, Starogard Gd, Kwidzyn, Zblewo, Wiele, Gdańsk, Tczew, Toruń i Chojnice.  W tym roku trasę koncertową wypełnia Claret Gospel.