Olsztyn: Marsz dla Życia i Rodziny już w niedzielę!

Olsztyn: Marsz dla Życia i Rodziny już w niedzielę!

4 czerwca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

Marsz dla Życia i Rodziny w OlsztynieW niedzielę 8 czerwca 2014 odbędzie się w Olsztynie Marsz dla Życia i Rodziny.  Zapraszamy do radosnego świętowania, wspólnego marszu i zabawy na rodzinnym pikniku.Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest rodzina – nasza pierwsza wspólnota, w której uczymy się tego, kim jesteśmy. Hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny to: “Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd. “Chcemy przypomnieć, że bez stabilnej, silnej rodziny nie rozwija się żadna społeczność lokalna. Inwestycja w rodzinę to inwestycja w rozwój – także naszego miasta.” – na stronie Marszu zapowiadają organizatorzy.
Marsze dla Życia i Rodziny od 2006 roku odbywają się w kilkudziesięciu miastach w Polsce w różnych terminach. 8 czerwca 2014 roku odbędzie się trzeci olsztyński marsz, który zakończy się rodzinnym piknikiem.

 

Program Marszu dla Życia i Rodziny w Olsztynie – Niedziela, 8 czerwca 2014 :
13.30. – msza święta w konkatedrze św. Jakuba

14.30. – bezpośrednio po mszy świętej – wspólny, radosny marsz przez Stare Miasto, Wysoką Bramę, ulicę Piłsudskiego, Plac Solidarności, Park Kusocińskiego. Zakończenie marszu – piknik rodziny na błoniach w Parku Kusocińskiego, przy kościele NMP Ostrobramskiej.
W czasie marszu:
– scenki teatralne
– świadectwa rodzin
W czasie pikniku:
– występy zespołów: Mocni w wierze, Dziecięce Niebo
– wspólna zabawa prowadzona przez Olsztyńską Grupę Wodzirejów
– liczne atrakcje dla dzieci
Zapraszamy serdecznie! Sklep Chrześcijańskie Granie będzie w Olsztynie!!!