JP2 for you – alternatywa dla juwenaliów?

7 maja, 2014 Wyłącz przez m.guzek

rybakiW Rybakach koło Olsztyna już 17 maja odbędzie się spotkanie “JP2 for you”. W programie przewidziano m.in. koncerty TGD i Full Power Spirit, promocję akcji “Bilet dla brata”, spotkania w grupach czy uwielbienie. Jak zauważa ks. Adrian Bieniasz, organizator “JP2 for you” : “spotkanie w Rybakach jest miejscem, w którym Jezus wychodzi do tłumów aby nauczać i uzdrawiać.Nazywamy to spotkanie dniem wspólnot. “JP2 for you” jest alternatywą dla juwenaliów, w których często młodzi idą w alkohol i używki. Chcemy dać szansę ludziom młodym, aby mogli zainspirować się dobrymi wartościami.”

 

JP2 for you  jest również dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Jak dodaje ks. Adrian: “nie chcemy wpatrywać się w papieża jak w maskotkę, ale reprezentanta i wzór wartości godnych naśladowania”.

 

będą towarzyszyły warsztaty medialne wspólnoty Polonia Experience – grupy osób związanej z filmem The Human Experience. Patronem medialnym wydarzenia jest sklep i serwis Chrześcijańskie Granie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: rybaki.caritas.pl

 

Program:

 

14.30 – animacja muzyczno – taneczna

15.00 – Eucharystia nad jeziorem z pod przewodnictwem JE Ks. Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Wojciecha Ziemby;

16.15 – Dzielenie się słowem z nauczania Jana Pawła II adresowanego do młodych połączone ze składaniem świadectw;

17.00 – Katecheza multimedialna oparta na nauczaniu Jana Pawła II – grupa FULL POWER SPIRIT

– Obiad – bigos z dodatkami;
20.00 Koncert ewangelizacyjny zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia)
oraz  – NIESPODZIANKA –  ku czci św. Jana Pawła II.