Grajmy Chrześcijańskie Granie z … New Day

Grajmy Chrześcijańskie Granie z … New Day

21 maja, 2014 Wyłącz przez m.guzek

 

Zespół New Day zaprasza do włączenia się do akcji GRAJMY CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE. Rafał Boniśniak – lider zespołu zachęca do zakładania salek muzycznych w każdej parafii. Zespół deklaruje swoją pomoc w sprawach technicznych związanych z salkami muzycznymi. Więcej informacji dowiecie się oglądając  film!

 

Salki muzyczne i informacje o akcji można znaleźć na stronie: www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl

Organizatorem akcji jest sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie “muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny?

Przez ten czas zespół wydał 6 płyt długogrających, z których pierwszy album “Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a “Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu “PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy. W 2008 roku ukazała się płyta „Kawa z mlekiem”. Ich ostatnią płytę pod tytułem NOWY DZIEŃ można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl